2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
21 квітня, 2011 - 14:11
Підкажіть, будь-ласка, якщо у працівника з основним місцем роботи 2-га група інвалідності і йому надається відпустка тривалістю 30 к.д., то за сумісництвом також надаємо 30 к.д.??? Дякую.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
21 квітня, 2011 - 15:16
Право працівників, які працюють за трудовим договором (в тому числі сумісників), на відпустку визначено статтею 2 Закону України "Про відпустки" Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, де сказано, що громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, мають право на відпустку. Частиною третьою статті 56 КЗпП України визначено, що робота на умовах неповного робочого часу (в т. ч. робота сумісників, які працюють неповний робочий день) не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівника Сумісник має всі права, гарантії та обов’язки, передбачені чинним законодавством, зокрема, він має право на відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (пункт 6 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки»). Працівник, якому встановлена 2 група інвалідності має право на щорічну основну відпустку за основним місцем роботи тривалістю 30 календарних днів (частина сьома статті 6 Закону України «Про відпустки») та на роботі за сумісництвом він також має право на відпустку такої ж тривалості. Окремо хотілось відмітити, що працівникам-інвалідам надаються щорічні відпустки за їх бажанням в зручний для них час (п. 2 частини тринадцятої статті 10 Закону України «Про відпустки»).