Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
dianka_59
22 квітня, 2011 - 10:53
Женщина работает в организации с 1 августа 2007 года, с 11 декабря 2007 года по 14 апреля 2008 года работница находилась в отпуске по беременности и родам, а с 15 апреля 2008 года по 28 января 2011 года - в отпуске по уходу за ребёнком до достижения им трёх летнего возраста. 29 января 2011 года работница приступила к работе! За какой период и когда предоставить работнице ежегодный отпуск и сколько дней работнице положено дополнительный социальный отпуск на детей (статья 19 Закона Украины "Об отпусках") за этот период, если год отработан не полностью?
zhekkka_kadr
22 квітня, 2011 - 13:31
За період з 29.01.2011р. по 28.01.2012 р. - основна щорічна . Соціальна відпустка не належить до виду основних щорічних,вона може надаватися у будь-який час протягом року,незалежно від відпрацьованого часу. Тобто працівниця має право на 10 к.д. (у разі однієї підстави для надання соц відп. на дітей) або 17 (у разі двох або більше підстав для надання дод. соц. відп. на дітей ) за 2011 р.
Yulechka
26 квітня, 2011 - 14:27
Скажіть, будь ласка, якщо соціальна відпустка не була надана в минулому році, чи можливо її надати в цьму році за минулий?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 квітня, 2011 - 14:54
Звичайно, тому що законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. У разі, коли працівник, який має право на соціальну відпустку, з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, і в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено грошову компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено статтею 24 Закону України «Про відпустки».
Yulechka
27 квітня, 2011 - 08:15
При переведенні на інше підприємство чи зберігається ця відпустка, якщо не виплачена компенсація?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
28 квітня, 2011 - 10:37
Ні, тому що відповідно до статті 81 КЗпП, якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи. А додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, є соціальною відпусткою, а не щорічною.
ЕленаПетрова
4 травня, 2011 - 10:44
А эта женщина не брала основной отпуск за рабочий период с 1 августа 2007 года по 31 июля 2008 года? Если нет, то получается что она за этот период вообще не получила отпуск, если по выходу из декрета у нее начинается рабочий период с 29 января 2011 года (судя по ответу zhekkka_kadr, который идет далее ).