...
Реєструйся

Опозиція важає, що новий президентський закон знищить держслужбу


Подальше здійснення адміністративної реформи в тому вигляді, в якому це відбувається зараз, призведе до того, що Президент повністю знищить систему державної служби. Таку думку висловила сьогодні народний депутат від БЮТ-Батьківщина, міністр юстиції опозиційного уряду Олена Шустік, коментуючи президентський законопроект “Про державну службу”.

“Здійснюється повна реорганізація і ліквідація деяких видів державної служби. Тим же, кому пощастить залишитися, пропонується несуттєва надбавка до зарплати”, — сказала вона.

Однак, за словами депутата, так зване підвищення зарплати держслужбовцям очікується тільки з 1 січня 2013, і її розмір прирівнюватиметься до мінімальної зарплати. “Закон не враховує реальні фінансово-економічні можливості держави і окремих підприємств. Таким чином, може виникнути ситуація, коли держава буде не в змозі забезпечити повноцінного виконання визначених законопроектом умов. Про це зокрема свідчить практика введення єдиної тарифної сітки в Україні та інших державах СНД ,від її застосування поступово відмовляються”, — сказала вона.

Також, за словами парламентарія, скасовується інститут щомісячного преміювання, що призведе до втрати держслужбовцями стимулюючого фактора — премій, оскільки при впровадженні запропонованої системи не враховуватиметься якість виконання щомісячної роботи.

Крім того, згідно з цим законопроектом державні службовці мають зберігати політичну нейтральність. “Чиновник, який перебуває у лавах партії, має бути звільнений з роботи. Також громадяни, які перебувають на державній службі, не мають права балотуватися та брати участь у виборчій кампанії. А як же тоді стаття 36 Конституції України, де “громадяни мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації …”? Та сама норма Конституції дає змогу встановлювати законом обмеження згаданих свобод, але виключно “в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей”. Заборона на членство партії не має прямого зв’язку із захистом національної безпеки, громадського порядку тощо”, — вважає депутат.

Джерело: ubr.ua