...
Реєструйся

Оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців, призначених на посади без проведення конкурсу: роз’яснення НАДС


Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон № 889) Національне агентство України з питань державної служби надає роз’яснення від 6 жовтня 2022 року № 160 р/з «Щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, призначених на посади у період дії воєнного стану без проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Законом України від 12 травня 2022 року № 2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» внесено зміни до Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі — Закон № 389), яким урегульовано питання призначення на посади державної служби в період дії воєнного стану.

Так, відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389 у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної в місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Статтею 44 Закону № 889 передбачено, що результати службової діяльності державних службовців щороку підлягають оцінюванню. Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно з пунктом 9 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, оцінювання проводиться поетапно:

  • визначення завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності;
  • визначення результатів виконання завдань;
  • затвердження висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців (крім випадків, коли жодне з визначених завдань не підлягає оцінюванню).

Отже, оцінювання є обов’язковою процедурою для всіх осіб, які обіймають посади державної служби, включаючи державних службовців, призначених на посади в період дії воєнного стану, тобто без проходження конкурсу на зайняття посад державної служби. Процедура проведення оцінювання передбачає єдині підходи й умови для всіх її учасників.

З огляду на викладене, державним службовцям, призначеним на посади державної служби в період дії воєнного стану відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389, завдання для проведення оцінювання мають бути визначені за встановленою формою і у відповідній кількості у строки, передбачені в пункті 12 згаданого Порядку.

Вигідна ціна! Замовляйте великий кадровий комплект 2022 рік.

Джерело: Національне агентство України з питань державної служби

Матеріали до теми


Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
СИТУАЦІЯ Колишній працівник податкової міліції подав позов до ТЦК, який наклав штраф на нього в сумі 17 тисяч грн, і ...
Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...