...
Реєструйся

Оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців, призначених на посади без проведення конкурсу: роз’яснення НАДС


Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон № 889) Національне агентство України з питань державної служби надає роз’яснення від 6 жовтня 2022 року № 160 р/з «Щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, призначених на посади у період дії воєнного стану без проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Законом України від 12 травня 2022 року № 2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» внесено зміни до Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі — Закон № 389), яким урегульовано питання призначення на посади державної служби в період дії воєнного стану.

Так, відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389 у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної в місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Статтею 44 Закону № 889 передбачено, що результати службової діяльності державних службовців щороку підлягають оцінюванню. Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно з пунктом 9 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, оцінювання проводиться поетапно:

  • визначення завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності;
  • визначення результатів виконання завдань;
  • затвердження висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців (крім випадків, коли жодне з визначених завдань не підлягає оцінюванню).

Отже, оцінювання є обов’язковою процедурою для всіх осіб, які обіймають посади державної служби, включаючи державних службовців, призначених на посади в період дії воєнного стану, тобто без проходження конкурсу на зайняття посад державної служби. Процедура проведення оцінювання передбачає єдині підходи й умови для всіх її учасників.

З огляду на викладене, державним службовцям, призначеним на посади державної служби в період дії воєнного стану відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389, завдання для проведення оцінювання мають бути визначені за встановленою формою і у відповідній кількості у строки, передбачені в пункті 12 згаданого Порядку.

Вигідна ціна! Замовляйте великий кадровий комплект 2022 рік.

Джерело: Національне агентство України з питань державної служби

Матеріали до теми


ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...
Актуальні питання обліку ВПО в центрі зайнятості під час воєнного стану
Питання оформлення на облік у центрі зайнятості не втрачають своєї актуальності, тим паче в період дії воєнного стану, коли люди ...
Оплата тимчасової непрацездатності застрахованій особі, яка працює за сумісництвом
З 1 січня 2023 року до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV ...