...
Реєструйся

Переведення до філії або до головного підприємства


Доброго дня.

Мінсоцполітики у листі № 219/06/186-12 визначило яким шляхом здійснюється працевлаштування працівника філії до головного підприємства. Але механізм залишається дещо невизначений. І на практиці виникають деякі запитання, на які я б була вдячна отримати відповідь експертів.

Так, на нашому головному підприємстві (ми є філією) запроваджена така практика:

1.  працівник філії у разі бажання перевестися подає відповідну заяву на ім’я керівника головного підприємства;

2. головне підприємство видає відповідний наказ про переведення працівника із філії до себе;

3. на підставі наказу головного підприємства філія видає власний (локальний) наказ про переведення даного працівника в головне підприємство.

Виходячи з зазначеного виникають наступні суперечності:

1. Чи дійсно працівник має писати заяву на ім’я керівника головного підприємства, або на ім’я керівника своєї філії? Адже працівник укладав трудовий договір саме з керівником філії. А отже керівник головного підприємства  не є стороною укладеного договору і (як пояснюють експерти – ЖУРНАЛ “ДОВІДНИК КАДРОВИКА” №9, 2009: https://www.kadrovik.ua/content/oformlennya-okremikh-vid-v-dokument-v-u-trudovikh-v-dnosinakh-u-zapitannyakh-v-dpov-dyakh) не має права переводити працівника, притягати його до відповідальності, звільняти тощо.  Тобто, на чиє ім’я має бути подана заява про наступне переведення?

2. В якому порядку мають бути видані накази про переведення і що слугуватиме підставами для їх видання? Тобто, спочатку наказ філії чи головного підприємства? Оскільки сторонами трудового договору на етапі переведення ще є працівник і керівник філії, то можливо вірніше спочатку зробити наказ філії, а потім наказ головного підприємства з посиланням на наказ філії, як на підставу?

Ситуація № 2.

Переведення із філії до філії.

З цього приводу у нашого головного підприємства усталена така практика:

1.  працівник філії подає відповідну заяву на ім’я керівника головного підприємства з проханням перевести його в іншу філію;

2. головне підприємство видає відповідний наказ про переведення працівника із філії до філії (чомусь саме переведення, а не звільнення за переведенням);

3. наша філія на підставі наказу головного підприємства видає власний наказ, але вже про звільнення  даного працівника за переведенням до філії № 2.

У цьому випадку виникають наступні суперечності:

1. Аналогічно до питання на № 1 у попередній ситуації –  на чиє ім’я має бути подана заява про наступне переведення?

2. Взагалі чи повинен бути наказ головного підприємства про переведення і чи може він слугувати підставою для  переведення працівника в іншу філію, адже  керівник головного підприємства  не є стороною укладеного договору і не має права переводити працівника. Якщо так, то яке формулювання він повинен містити – перевести, або звільнити за переведенням?

Буду вдячна з допомогу.

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: «Повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі продовження контракту»
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у ...