Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

24 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Mala
26 липня, 2012 - 11:04
Працівник працює у нас на підприємстві і тепер хоче перевестись на інше місце роботи, а у нас залишитись як сумісник, як це правильно оформити? Звільнити його і прийняти як сумісника?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 липня, 2012 - 14:39
Так!
poznikhirenko_72695
ЮВП
3 квітня, 2017 - 14:53
А якщо людину просто перевели на роботу за сумісництвом (без звільнення), і пізніше вона бере відпустку, то як це правильно провести? Чи можна її відправити у відпустку тільки в орг-ції, де вона працює за сумісництвом і має N кількість днів відпустки? 
barrracuda
30 липня, 2012 - 13:57
вы же с работником трудовые отношения не прерываете. можно внести изменения в трудовой договор, выдать соответствующий приказ
Ніно
7 вересня, 2012 - 15:55
Звільнити з основного місця роботи, зробити запис в трудову і видати працівнику. після того, коли надасть копію трудової з нового місця роботи, як доказ працевлаштування на іншому під-ві, прийняти за сумісництвом.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
10 вересня, 2012 - 10:15
Звертаю увагу, що відповідно до ст. 25 КЗпП при укладенні трудового договору (за сумісництвом також) забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, в тому числі і документи, подання яких не передбачено законодавством. А згідно з п.3 Положення про умови роботи за сумісництвом … працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство повинен пред’явити тільки паспорт. Законодавством не передбачено відповідальності для підприємства у разі прийняття на роботу за сумісництвом працівника, який не має основного місця роботи.
Ivanivna
6 липня, 2015 - 09:51
Працівник працює у нас на підприємстві і тепер хоче перевестись на інше місце роботи, а у нас залишитись як сумісник, як це правильно оформити? Звільнити його і прийняти як сумісника? Така ж ситуація, скажіть а через який час можна його можна прийняти сумісником? Є яеісь терміни? Чи можна сьогодні звільнити і сьогодні ж прийняти?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
7 липня, 2015 - 10:43
Звільнити з роботи за основним місцем. Після прийняття на роботу на іншому підприємстві за основним місцем, прийняти на роботу за сумісництвом.
Ivanivna
9 липня, 2015 - 08:41
так, я це зрозуміла.. Але чи є якийсь термін,через який можна повернутись на роботу сумісником? Можна сьогодні звільнитись, завтра на основне місце влаштуватись, а післязавтра оформитись сумісником? P.S. Бо мені заявляють, що приймуть мене назад сумісником через місяць
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 липня, 2015 - 09:54
Але чи є якийсь термін,через який можна повернутись на роботу сумісником? Немає і бути не може. Можна сьогодні звільнитись, завтра на основне місце влаштуватись, а післязавтра оформитись сумісником?  Можна, безумовно. Бо мені заявляють, що приймуть мене назад сумісником через місяць Це право роботодавця, а не його обов'язок. Можна і взагалі не прийняти.
Ivanivna
9 липня, 2015 - 10:17
дякую:).. ще одне питання: Пропрацювала діловодом в орган.міс.самов. 20 років, тепер обрана секретарем (держ.служба) виконкому. Чи береться до уваги вислуга років діловода при нарахуванні з/плати як секретарю???  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 липня, 2015 - 10:28
Вибачте, але це форум кадровиків, а не бухгалтерів, на жаль.
Анастасія Петришкан
6 серпня, 2015 - 13:31
а як бути, якщо працівник з 3 серпня зарахований до аспірантури у ВНЗ,з основного місця роботи його звільняти не хочуть, а перевести на сумісника. можна оформити наказом про перевід чи обовязково звільняти? допоможіть сформулювати правильно такий наказ.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
6 серпня, 2015 - 14:53
Навчання у аспірантурі не є роботою. А це означає, що аспірант може працювати за основним місцем роботи, але  у вільний від навчання час. Керуючись ст. 56 КЗпП, необхідно видати наказ про установлення неповного робочого дня з режимом роботи, наприклад, з 13:00 до 17:00. 
DenieM2
Зображення користувача DenieM2.
9 вересня, 2015 - 16:38
Працівник на одному підприємстві працює бухгалтером на 1 ставку і має сумісництво на 0,5 ставки бухгалтера. Як його правильно перевести з 1 ставки бухгалтера на 1 ставку економіста і зберегти йому 0,5 ставки бухгалтера по сумісництву? Цікавлять конкретні посилання на нормативно-правові акти.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 вересня, 2015 - 17:42
Робота за основним місцем і за сумісництвом –  окремі незалежні один від одного трудові договори. Звертаю вашу увагу, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної роботи, іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві або у громадянина за наймом. А це означає: робота за сумісництвом не повинна співпадати у часі з роботою за основним місцем.
DenieM2
Зображення користувача DenieM2.
9 вересня, 2015 - 19:16
Так, але це і так зрозумілі для мене речі. Ви не відповіли на моє питання. В якому нормативно-правовому акті це закріплено? Чому розділяють зовнішнє і внутрішнє сумісництво і чому в моєму випадку бухгалтерія наполягає на тому, що потрібно 2 накази: 1 на переведення на посаду економіста, 2 на призначення сумісником на 0.5 ставки бухгалтера. Все в межах однієї бюджетної комунальної установи.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
10 вересня, 2015 - 10:56
Дякую. Працівник … має сумісництво на 0,5 ставки бухгалтера. Отже, наказ про прийом на роботу за сумісництвом повинен уже бути. Без нього працівник не мав права працювати на 0,5 ставки бухгалтером за сумісництвом  і отримувати відповідну зарплату. Як його правильно перевести з 1 ставки бухгалтера на 1 ставку економіста і зберегти йому 0,5 ставки бухгалтера по сумісництву? Оформити наказ про переведення працівника -  бухгалтера за основним місцем роботи - на посаду економіста за основним місцем роботи. 
оооо
29 березня, 2016 - 11:47
Працівник звернувся із заявою про переведення з посади бетоняра на посаду муляра в межах підприємства, чи потрібно повідомляти ДФС? де це прописано?
inscompany_68432
Irina
1 червня, 2016 - 10:00
Добрий день! У мене таке питання, співробітник займає посаду технічного директора на пів ставки (за основною формою працевлаштування) та за внутрішнім сумісництвом на пів ставки працює інженером, тепер нам потрібно звільнити його з посади технічного директора ( з основної роботи), бо він переходить на інше місце роботи, але залишити за сумісництвом інженером. Чи потрібно його звільняти з посади інженера за сімісництвом і знову приймати за сумісницвом після того, як він буду прийнятий на інше підприємство за основною формою, чи можно звільнити з основної роботи і залишити сумісником? 
mozaruk30
Maria
18 квітня, 2018 - 10:58
Доброго дня! При переведенні працівника на нижчеоплачувану посаду (згідно заяви) видавався наказ про переведення, в якому не вказали про оплату працівникові середнього заробітку протягом 2-х тижнів (згідно ст.114 КЗпП). Але було зроблено додатковий наказ про таку оплату. Питання полягає в тому, чи правомірно так поступати, чи краще дописати в наказі про таку оплату? Але наказ вже надрукований і підписаний, тому дописати можна тільки вручну. А якщо все ж доплату регулювати наказом, то до якого виду наказів його віднести? (Ми віднесли до наказів з особового складу, але сумніваюсь, чи правомірно) Буду вдячна за роз'яснення.
pk-2010_77018
Ivan
29 травня, 2018 - 21:48
Працюю в училищі, маю 740 год. По сумісництву у школі два дні всього 13 год та 2 год з дітьми хворими. школа сільська. Чи має право керівник училища вимагати від мене, щоб я приніс своє навантаження із школи. Яку відповідальність несе керівника чи працівника, якщо у школі немає кому вести цей предмет. Прошу дати розяснення. 
ket272727_77506
Буліч
14 серпня, 2018 - 11:57
Особа Іванова прийнята на роботу лікарем-стоматологом на 0.5 ставки. В цьому підрозділі звільнився лікар Петров, який працював на 0.5 ставки і виконувати роботу на ці 0.5 ставки має бажання інший лікар Сидоров, який працює на цілу ставку в цьому підрозділі. Але керівник видає наказ в звязку з виробничою необхідністю перевести  лікаря Іванова на 1 ставки (без його попередження за 2 місяці і без його згоди). Як поступити в такій ситуації лікарю Іванову, якщо він не згідний з цим наказом. Завчасно вдячна за відповідь
mikolagoshovski...
14 вересня, 2020 - 10:31
Чи можна сумісника перевести на строковий договір