Працівника викликають до суду як свідка у кримінальній справі на підставі судових повісток. Як табелювати такого працівника? Чи повинно підприємство зберігати за ним заробітну плату на час його відсутності у зв’язку із викликом до суду?

Дата публікації: 25.09.2019

Свідок належить до учасників:

  • цивільного процесу (ст. 69 Цивільного процесуального кодексу України; ЦПК);
  • кримінального провадження (ст. 65 Кримінального процесуального кодексу України; КПК);
  • адміністративного процесу (ст. 65 Кодекс адміністративного судочинства України; КАСУ);
  • провадження у справі про адміністративне правопорушення (ст. 272 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КУпАП).

Свідок зобов’язаний з’явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. Пунктом 1 Інструкції про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.1996 № 710 (Інструкція № 710), передбачено, що відповідно до за конодавства (ст. 121, 122 КПК, ст. 275 КУпАП) за свідками, потерпілими, законними представниками потерпілих, цивільними позивачами, представниками цивільних позивачів, а також експертами, спеціалістами і перекладачами зберігається середня заробітна плата за весь час, затрачений ними у зв’язку з явкою та викликом до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення (орган, який зробив виклик).

Повне рішення кейсу чекайте незабаром на сайті або в номері газети «Кадри і зарплата», №12 (132) від 18 червня.

ПРИДБАТИ ГАЗЕТУ

Матеріали до теми