...
Реєструйся

Працівник має російський диплом: чи може він працювати у закладі освіти?


СИТУАЦІЯ

Уряд 25 березня 2022 року скасував угоди про визнання російських документів про освіту. У закладі є працівник з російським дипломом про освіту, який вже понад 10 років викладає історію. Чи може він і надалі працювати?

 

РІШЕННЯ

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2022 року № 355 «Про денонсацію Угод в галузі освіти і науки з Російською Федерацією» (далі — Постанова № 355), зокрема, було денонсовано Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і вчені звання, учинену у м. Москві 26 травня 2000 року (далі — Угода про визнання). При цьому у Постанові № 355 нічого не зазначено стосовно того, що має бути з визнанням тих документів про освіту Російської Федерації, які було видано до 24 березня 2022 року (тобто до денонсації Угоди про визнання), а лише зазначено, що Міністерство закордонних справ України повинно надіслати депозитарію зазначених Угод відповідні повідомлення.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

З урахуванням зазначеного, а також інших відповідних нормативно-правових актів (далі — НПА) під час вирішення питання щодо чинності в Україні раніше виданих (до денонсації Угоди про визнання) російських документів про освіту, а також щодо можливості продовження роботи відповідних працівників доречно зважати на те, що у законодавстві України діє загальне правило, за яким закон (законодавчі та інші відповідні НПА), як правило, зворотної сили не має.

Відповідно до статті 58 Конституції України, закони та інші НПА не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тобто певний НПА не поширюється на правовідносини, які виникли до його видання, якщо про це безпосередньо не зазначено у відповідному НПА. Однак в окремих випадках закон може мати зворотну силу, скажімо, коли йдеться про пом’якшення або скасування певної відповідальності, наприклад адміністративної або кримінальної, за діяння, які були здійснені до прийняття нового закону.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

ІЗ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ

У рішенні Конституційного Суду України у справі про зворотну силу в часі законів та інших нормативно-правових актів від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99, зокрема, зазначено, що за загальновизнаним принципом права закони та інші НПА не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію НПА в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набуття цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший НПА, під час дії якого вони настали або мали місце.

 

Конституція України, закріпивши частиною першою статті 58 положення щодо неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших НПА, водночас передбачає їх зворотну дію в часі у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують юридичну відповідальність особи, що є загальновизнаним принципом права. Тобто щодо юридичної відповідальності застосовується новий закон чи інший НПА, що пом’якшує або скасовує відповідальність особи за вчинене правопорушення під час дії НПА, яким визначалися поняття правопорушення і відповідальність за нього.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Таким чином, за загальним правилом до конкретного факту чи випадку потрібно застосовувати той НПА, який був чинним на дату, коли був певний факт чи трапився цей випадок.

Відповідно, якщо під час подання особою при працевлаштуванні російських документів про освіту вони визнавалися згідно з чинною на той час Угодою про визнання, то вони також залишаються визнаними й після денонсації Угоди про визнання. Це також відповідає вимогам статті 17 Угоди про визнання, у якій зазначено, що у випадку припинення дії цієї Угоди її положення продовжуватимуть застосовуватися до зазначених Угодою документів, що видані до припинення дії Угоди.

 

Читати статтю повністю

Далі у статті:

  1. У деяких випадках лише визнання іноземних документів про освіту згідно з відповідними міжнародними угодами може бути недостатньо для продовження навчання та/або здійснення професійної діяльності в Україні
  2. Навіть якщо чинність російського документа про освіту не підтверджено у встановленому законодавством порядку, це ще не означає, що власнику такого документа роботодавець автоматично повинен відмовити у прийнятті на роботу або продовженні його професійної діяльності

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Олександр Клименко
Олександр Клименко
консультант із соціально-трудових відносин

Матеріали до теми


Ліквідація підприємства: дії кадровика
Ліквідація підприємства — це фактично припинення його існування. Ліквідація можлива за рішенням власників підприємства чи уповноваженого ним органу або ж ...
Кейс для кадровика. Коло осіб, для яких може бути запроваджено надомну роботу
Згідно з пунктом 9 Положення № 275/17-99 (постанова від 29 вересня 1981 року № 275/17-99), організація трудових процесів у надомних умовах допускається ...
Як військовозобов’язаному працівнику відновити вкрадений військовий квиток?
Що «говорить» законодавство? У Правилах військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку ...