Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
sim777sim
7 квітня, 2011 - 18:58
Добрий день. Допоможіть в такий ситуації. Державний службовець по працював 6 місяців і збирається піти у відпустку і хоче використати повністю відпустку 30 днів а також додаткову відпустку 15 днів за ранг, але після закінчення відпустки збираєтьс звільнятися. Чи маємо ми право нараховувати відпустку як за відпрацьований рік, коли він по працював лише пів року?
MN.hr
7 квітня, 2011 - 23:56
Стаття 22 (Закон Про відпустки) Відрахування із заробітної плати за час відпустки У разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року. Відрахування, передбачене частиною першою цієї статті, не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи у зв'язку з: 1) призовом або прийняттям (вступом) на військову службу, направленням на альтернативну (невійськову) службу; 2) переведенням працівника за його згодою на інше підприємство або переходом на виборну посаду у випадках, передбачених законами України; 3) відмовою від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, а також відмовою від продовження роботи у зв'язку з істотною зміною умов праці; 4) змінами в організації виробництва та праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників; 5) виявленням невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, що перешкоджають продовженню даної роботи; 6) нез'явленням на роботу понад чотири місяці підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, якщо законодавством не встановлено більш тривалий термін збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні; 7) поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу; 8) направленням на навчання; 9) виходом на пенсію. Відрахування із заробітної плати за невідпрацьовані дні відпустки у разі смерті працівника не провадиться. Таким чином, якщо ваш працівник звільняється з інших причин, не вказаних вище, відпрацював 6 міс і одразу буде звільнятися після відпустки, то не буде з чого утримувати надмірно використані дні, тому потрібно надати відпустку за відпрацьований час.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 квітня, 2011 - 10:43
Нагадаю, що керуючись статтею 10 Закону України «Про відпустки», працівник має право у перший рік після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві на щорічну відпустку повної тривалості. А от роботодавець не має права на відмову у її наданні на підставі того, що працівник збирається звільнятися до закінчення першого року роботи. А щодо відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, у такому випадку законодавством, на жаль, не урегульовано. І якщо ж у разі звільнення працівника відрахування здійснити (наприклад, працівник сам внесе кошти для покриття заборгованості), то факт відрахування, на мою думку, можна оскаржити у суді.
sim777sim
8 квітня, 2011 - 19:18
дякую за допомогу.
dombrovska17
11 квітня, 2011 - 11:27
ви маєте право надати працівникові відпустку лише за відпрацьований час з огляду на те, що він після закінчення відпустки звільняється, інакше треба буде утримувати при звільненні надміру виплачені кошти, за 6 місяцівпрацівник має право на - 15 к.д - основної відпустки і 15 днів додаткової , тільки не за ранг, а за стаж роботи на державній службі - при умові, що держслужбовець має стаж дс не менше 15 років
sim777sim
11 квітня, 2011 - 20:50
Дякую за допомогу. Підскажіть будь-ласка згідно Закону "про державну службу" Стаття 35. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців Державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу. Якій розмір виплати допмоги для оздоровлення потрібно нарахувати виходячі що працівник пропрацював лише 6 місяців?