...
Реєструйся

Профспілки критикують проект Трудового кодексу


У Національному форумі профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України розкритикували проект Трудового кодексу, який розглядається у Верховній Раді.

“Національний форум профспілок України підкреслює, що приймати Трудовий кодекс у такій редакції недоцільно. Необхідно провести громадські та парламентські слухання, під час яких врахувати пропозиції профспілок щодо недопущення порушення конституційних прав працівників на захист”, – повідомив заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко на прес-конференції в понеділок у Києві.
Він зазначив, що у разі прийняття Трудового кодексу буде порушено статтю Конституції України, яка гарантує права і свободи громадян. У свою чергу, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець відзначив, що прийняття Трудового кодексу в Україні в нинішніх кризових умовах є загрозою для країни.
“Найгірше те, що передбачено збільшення робочого тижня з 40 до 48 годин. Зрозуміло, що буде збільшено і робочий день”, – відзначив він. На думку профспілкових активістів, новий Трудовий кодекс дозволить роботодавцям самостійно регулювати трудові відносини шляхом видачі власних нормативних актів. Крім того, в законопроекті не прописані гарантії профспілок щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників.
Так, за словами М. Волинця, згідно з проектом Трудового кодексу України, профспілки не зможуть звертатися до суду, до інспекції з трудових відносин за захистом прав своїх членів. “Виходить, що працівник повинен буде самостійно захищати себе в наших “справедливих “судах”, – підкреслив М.Волинець. Він також не виключив, що внаслідок ухвалення Трудового кодексу України розпочнеться масове ухилення роботодавців від укладення колективних договорів.

Джерело:ubr.ua