Реєструйся

Прокуратура вимагає з випускників ВНЗ повернути гроші за навчання


Прокуратура Івано-Франківської області перевірила дотримання чинного законодавства про працевлаштування випускників Івано-Франківського медичного університету, повідомляє прес-служба відомства.

У ході перевірки було встановлено, що між медичним університетом та студентами, які навчалися за державним замовленням, укладені угоди, згідно з якими останні зобов’язувалися відпрацювати за місцем призначення не менше 3 років. У разі неприбуття на роботу за направленням студенти зобов’язані відшкодувати в бюджет вартість навчання, пише Дело.

Прокуратурою виявлено, що на навчання 27 випускників медуніверситету було використано майже 800 тис. грн. Однак ці студенти не прибули за напрямами, відмовившись приступити до роботи за призначенням без поважної причини і в кінцевому підсумку не відпрацювали 3 роки. Порушення вимог чинного законодавства та укладених угодах, випускники також не відшкодували витрачені на їхнє навчання кошти.

Крім того, перевіркою встановлено, що навчальним закладом, не здійснюється належний контроль за своєчасним прибуттям випускників до місця проходження інтернатури. Так, на час перевірки, в університеті відсутня інформація по більшості випускників, які з 01.08.2011 року мали розпочати інтернатурі.

З огляду на такі порушення, начальнику головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та ректору медуніверситету, прокуратурою внесено подання про усунення в місячний термін виявлених порушень.

Прокуратурою Івано-Франківська готуються матеріали до суду про відшкодування державних коштів, витрачених на навчання студентів.