Реєструйся

Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.12.2013 р. N 1/9-891

Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом

У зв’язку із зверненнями працівників дошкільних навчальних закладів, зокрема Всеукраїнської громадської організації “Асоціація працівників дошкільної освіти”, щодо атестації педагогічних працівників, які працюють у дошкільних навчальних закладах не за фахом, Міністерство освіти і науки України роз’яснює.

Відповідно до пункту 1.5 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. N 930 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р. N 1473, наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. N 1135), атестація педагогічних працівників є обов’язковою.

Умовою присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам є наявність у них повної вищої освіти.

Згідно з пунктом 3.26 Типового положення про атестацію педагогічних працівників особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту.

Зважаючи на зазначене вище, педагогічні працівники, які працюють у дошкільних навчальних закладах без відповідної освіти та які пройшли підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту. Вони підлягають черговій атестації один раз на п’ять років і мають право на присвоєння їм кваліфікаційних категорій за умови відповідності критеріям, установленим пунктами 4.4 – 4.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Просимо довести зміст листа до відома працівників районних (міських) департаментів (управлінь) освіти і науки, керівників та педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів.

Заступник Міністра

Б. Жебровський

Матеріали до теми


Верховна Рада схвалила закони про реєстр військовозобов’язаних та автоматичне отримання статусу УБД
Одразу за три закони, так чи інакше пов’язані з потенційними та дійсними захисниками і захисницями України, голосували у парламенті в ...