...
Реєструйся

Щодо можливості зарахування до стажу держслужби періоду роботи в централізованій бухгалтерії сільради


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.09.2010 р. N 7611/12-10

Щодо можливості зарахування до стажу держслужби періоду роботи
в централізованій бухгалтерії сільради

Головним управлінням державної служби України в межах повноважень розглянуто звернення <…> щодо надання роз’яснення стосовно можливості зарахування (включення) до стажу державної служби, необхідного для встановлення надбавки за вислугу років, періоду роботи особи в централізованій бухгалтерії сільської ради.

Оскільки Вами не було надано повної копії трудової книжки особи, про яку йдеться у зверненні, надаємо загальні роз’яснення.

Згідно зі статтею 22 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховуються період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України “Про державну службу”, Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. N 283, та додатка до нього.

Обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.

Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишньої УРСР та інших республік колишнього СРСР згідно з додатком, зокрема, у виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих. Рад народних депутатів, їх управліннях, самостійних відділах, інших структурних підрозділах, а також на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, та на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Зарахування (включення) до стажу державної служби (служби в органах місцевого самоврядування), у тому числі необхідного для встановлення надбавки за вислугу років, окремих періодів роботи осіб в централізованих бухгалтеріях сільських, селищних та міських рад за часів СРСР та незалежності України вказаним Порядком та згаданими законами не передбачено.

У порядку інформування зазначаємо, що за ініціативою Головдержслужби із заінтересованими міністерствами було опрацьовано питання щодо зарахування до стажу державної служби періодів роботи у централізованих бухгалтеріях.

Зокрема, згідно з листом Міністерства фінансів України від 29.03.2010 р. N 31-18040-04-9/6616, зазначене Міністерство дотримується позиції, що функції та повноваження працівників з питань обліку та звітності, які працювали і працюють у централізованих бухгалтеріях, не є функціями державних органів, та час такої роботи не повинен зараховуватися до стажу державної служби.

Такої ж позиції дотримується Міністерство праці та соціальної політики України з посиланням на лист від 16.10.2009 р. N 11909/0/14-09/13.

 

Заступник начальника
Головдержслужби  

 
О. Сітало 

Матеріали до теми


Створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) підтримано депутатами
Верховна Рада України 9 травня 2024 року прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Ідею відрахувань з роботодавців на накопичувальні пенсії розглянуть повторно
Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла рішення відправити проєкт Закону «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» (№ 9212) суб’єкту законодавчої ініціативи ...