...
Реєструйся

Щодо службових відряджень


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.07.2013 р. N 31-07230-16-27/21432

Мінфін України розглянув лист щодо службових відряджень і в межах компетенції повідомляє.

1. Згідно із Законом України «Про туризм» туристичні послуги – послуги суб’єктів туристичної діяльності щодо розміщення, харчування, транспортного, інформаційно-рекламного обслуговування, а також послуги закладів культури, спорту, побуту, розваг тощо, спрямовані на задоволення потреб туристів. Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом МФУ від 13.03.98 р. N 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівництва на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Тобто службове відрядження не має зв’язку з туристичною діяльністю і для відшкодування відрядженому працівникові витрат на туристичні послуги підстави відсутні.

2. Згідно з постановою КМУ від 02.02.2011 р. N 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» у разі коли працівники, відряджені в межах України для участі у переговорах, конференціях, симпозіумах з питань, що стосуються основної діяльності підприємства, установи та організації, які відряджають працівників, за умовами запрошення безоплатно забезпечуються харчуванням організаторами таких заходів, добові витрати відшкодовуються у розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат для відповідної держави згідно із додатком 1 до цієї постанови, зокрема 80 % при одноразовому, 55 % – дворазовому, 35 % – триразовому харчуванні.

Тобто у даному випадку розмір добових витрат визначатиметься у відповідних відсотках залежно від кількості наданого згідно з програмою конференції харчування.

Перший заступник Міністра А. Мярковський

Матеріали до теми


Виплата лікарняних суміснику і за основним місцем роботи і сумісництвом — новий проєкт закону
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...