Передплати журнал

Щодо відповідальності за невиконання вимог щодо зберігання документів


ДЕРЖАВНА АРХІВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.07.2013 р. N 04/2404

У Державній архівній службі України в межах компетенції уважно розглянуто звернення щодо відповідальності за невиконання вимог щодо зберігання документів. За результатами опрацювання повідомляємо таке.

Відповідно до статті 92 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконна передача іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи в разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначена стаття стосується лише архівних документів. Відповідальність за порушення зберігання інших документів передбачена іншими нормами законодавства.

В. о. Голови Служби В. Воронін

Матеріали до теми