...
Реєструйся

Щодо умов оплати праці


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.03.2012 р. N 1/11-3861

Начальнику Головного управління
освіти і науки Львівської обласної
державної адміністрації Брегіну М. Г.

 

Щодо умов оплати праці

Шановний Михайле Григоровичу!

У департаменті загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто Вашого листа від 19.03.2012 N 3-7/937, що надійшов до Міністерства, та повідомляємо наступне.
Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення визначені спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 N 308/519, зареєстрованим в Мін’юсті від 17 жовтня 2005 р. за N 1209/11489. Відповідно до пункту 2.21 додатка 3 підвищення посадових окладів (ставок) на 15 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці передбачено лише медичним працівникам санаторних шкіл-інтернатів для дітей, хворих на туберкульоз.
Умови оплати праці працівників загальноосвітніх навчальних закладів визначені Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами і доповненнями), яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України за N 56 від 27.05.93 р. (далі – Інструкція).
Відповідно до п. 28 “в” посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, в тому числі і санаторних школах-інтернатах, підвищуються на 20 відсотків.
Щодо інших категорій працівників, які за характером роботи безпосередньо спілкуються з учнями, вихованнями спеціальних закладів, а також класів (груп) спеціального призначення, організованих в закладах загального типу, то відповідно до п. 31 Інструкції їх посадові оклади підвищуються на 15 – 25 відсотків.
Перелік таких спеціальних закладів (класів, груп) визначений у додатку N 5 Інструкції. Зокрема, до таких закладів належать і школи-інтернати для дітей, які потребують тривалого лікування.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про загальну середню освіту” до санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) I – III ступенів відносяться навчальні заклади з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого лікування.
При цьому п. 31 Інструкції визначено, що конкретний перелік працівників, які мають право на підвищення посадових окладів, і розмір підвищення встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від інтенсивності і тривалості спілкування з учнями (вихованцями), які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують тривалого лікування або особливих умов виховання.

Заступник Міністра

Б. М. Жебровський

 

 

 

Матеріали до теми


Президент зареєстрував законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців-строковиків
Президент України зареєстрував у парламенті проєкт Закону про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 25 березня ...
Нова професія — протезист-ортезист
Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження такої професії, ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...