...
Реєструйся

Щодо умов оплати праці


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.03.2012 р. N 1/11-3861

Начальнику Головного управління
освіти і науки Львівської обласної
державної адміністрації Брегіну М. Г.

 

Щодо умов оплати праці

Шановний Михайле Григоровичу!

У департаменті загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто Вашого листа від 19.03.2012 N 3-7/937, що надійшов до Міністерства, та повідомляємо наступне.
Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення визначені спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 N 308/519, зареєстрованим в Мін’юсті від 17 жовтня 2005 р. за N 1209/11489. Відповідно до пункту 2.21 додатка 3 підвищення посадових окладів (ставок) на 15 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці передбачено лише медичним працівникам санаторних шкіл-інтернатів для дітей, хворих на туберкульоз.
Умови оплати праці працівників загальноосвітніх навчальних закладів визначені Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами і доповненнями), яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України за N 56 від 27.05.93 р. (далі – Інструкція).
Відповідно до п. 28 “в” посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, в тому числі і санаторних школах-інтернатах, підвищуються на 20 відсотків.
Щодо інших категорій працівників, які за характером роботи безпосередньо спілкуються з учнями, вихованнями спеціальних закладів, а також класів (груп) спеціального призначення, організованих в закладах загального типу, то відповідно до п. 31 Інструкції їх посадові оклади підвищуються на 15 – 25 відсотків.
Перелік таких спеціальних закладів (класів, груп) визначений у додатку N 5 Інструкції. Зокрема, до таких закладів належать і школи-інтернати для дітей, які потребують тривалого лікування.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про загальну середню освіту” до санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) I – III ступенів відносяться навчальні заклади з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого лікування.
При цьому п. 31 Інструкції визначено, що конкретний перелік працівників, які мають право на підвищення посадових окладів, і розмір підвищення встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від інтенсивності і тривалості спілкування з учнями (вихованцями), які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують тривалого лікування або особливих умов виховання.

Заступник Міністра

Б. М. Жебровський

 

 

 

Матеріали до теми


Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада ухвалила в другому читанні «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження ...
Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність ...
ТЦК почали виклик громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних
Президентом України підписано Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий ...
Що чекає на військових та військовозобов’язаних, які мають статус обмежено придатних
Підписаний Президентом Закон України № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «обмежено придатний», був опублікований 4 квітня, а набуває чинності ...