ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
ЛИСТ
від 05.11.2013 р. N 2892/20/24/02/4360-13
Т-ко С. В.
Державна інспекція України з питань праці в межах компетенції розглянула Ваше звернення […] та повідомляє наступне.
Виплата надбавки у розмірі 20 відсотків посадового окладу педагогічним працівникам передбачена постановою Кабінету Міністрів України “Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування” N 373 від 23.03.2011.
Надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.
Названі в запитанні посади віднесені до категорії педагогічних і значаться в постанові Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 N 963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників”.
Відповідно до наказу Міністерства освіти України від 02.06.93 N 161 робочий час викладача визначається обсягом його навчальних, методичних, наукових і організаційних обов’язків у поточному навчальному році, відображених в індивідуальному робочому плані.
Навчальне навантаження викладача визначається обсягом навчальних занять, доручених для проведення конкретному викладачеві, виражених в облікових (академічних) годинах.
Тривалість робочого часу викладача з повним обсягом обов’язків становить не більше 1548 годин на навчати ний рік при середньотижневій тривалості 36 годин. Види навчальних занять, що входять в обов’язковий обсяг навчального навантаження викладача відповідно до його посади, встановлюються кафедрою (предметною або цикловою комісією).
Виходячи з викладеного, на нашу думку, працівники, якими не виконується навчальне навантаження, не мають право на надбавку за престижність праці.
Перший заступник Голови | Р. Зенов |