Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
tanya0703
30 вересня, 2013 - 13:03
Шановні колеги!!!Звертаюсь до Вас з проханням, у нас на фірмі встановлений неповний робочий час, 25 % - 2 години в день, наше керівництво хоче встановити  1 годину в день, по моїм підрахункам це буде 12,5%, підскажіть, будьласка, це взагалі правильно???
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 вересня, 2013 - 14:14
Згідно з ст. 32 КЗпП роботодавець має право на зміну істотних умов праці, у тому числі і на встановлення неповного робочого часу, за умови попередження працівників не пізніше ніж за два місяці. Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).
tanya0703
30 вересня, 2013 - 14:51
Дякую , я  це знаю), питання в тому , чи можемо ми встановити 1 робочу годину  в день???У нас зараз 2 робочі години в день, мене цікавить, яку мінімальну тривалість робочого часу може встановити роботодавець?Допоможіть, будьласка!!!  
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
30 вересня, 2013 - 15:04
Мінімальна тривалість неповного робочого часу законодавством не встановлена.
tanya0703
30 вересня, 2013 - 15:27
Дякую!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!