...
Реєструйся

Трудова книжка: архаїзм чи необхідність


Система трудових книжок, безумовно, перевірена часом та добре знана і роботодавцями, і працівниками, і, що головне, кадровиками. Проте вона давно застаріла і йде врозріз із намірами успішної інтеграції України до європейської спільноти.

Україна рішуче крокує у цифровий світ. Про це свідчать, зокрема, запуск очільником держави В. Зеленським експертних обговорень проекту «Держава в смартфоні» та заява прем’єр-міністра О. Гончарука про майбутню заборону використання паперового документообігу між державними органами.

Тож, паперове діловодство стоїть на порозі реформаторських змін. У процесі таких реформ актуальності набере також питання скасування трудових книжок. За твердженням міністра Кабінету Міністрів України Д. Дубілета «трудові книжки повинні нарешті відійти в історію».

Як показує практика, жодна з країн, яка скасувала трудові книжки, до них не повернулася.

До речі, після того як шок у разі скасування трудових книжок мине, одним із актуальних питань також буде заміна письмових трудових договорів на договори, підписані електронним цифровим підписом, який згодом стане обов’язковим для кожного українця.

Продовження статті з коментарями експертів читайте у жовтневому номері журнала  «КАДРОВИК.UA», №10’2019.

ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ

Матеріали до теми


Які документи в Україні не апостилюють і чому — пояснює Мін’юст
Для офіційного визнання виданих в Україні документів дійсними в інших державах потрібне їх міжнародне підтвердження. Найпоширенішим та найпростішим способом на ...
Нечітка печатка в трудовій — чи є підстава для занепокоєння?
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України ...