Трудова книжка: архаїзм чи необхідність

Дата публікації: 10.10.2019

Система трудових книжок, безумовно, перевірена часом та добре знана і роботодавцями, і працівниками, і, що головне, кадровиками. Проте вона давно застаріла і йде врозріз із намірами успішної інтеграції України до європейської спільноти.

Україна рішуче крокує у цифровий світ. Про це свідчать, зокрема, запуск очільником держави В. Зеленським експертних обговорень проекту «Держава в смартфоні» та заява прем’єр-міністра О. Гончарука про майбутню заборону використання паперового документообігу між державними органами.

Тож, паперове діловодство стоїть на порозі реформаторських змін. У процесі таких реформ актуальності набере також питання скасування трудових книжок. За твердженням міністра Кабінету Міністрів України Д. Дубілета «трудові книжки повинні нарешті відійти в історію».

Як показує практика, жодна з країн, яка скасувала трудові книжки, до них не повернулася.

До речі, після того як шок у разі скасування трудових книжок мине, одним із актуальних питань також буде заміна письмових трудових договорів на договори, підписані електронним цифровим підписом, який згодом стане обов’язковим для кожного українця.

Продовження статті з коментарями експертів читайте у жовтневому номері журнала  «КАДРОВИК.UA», №10’2019.

ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ