...
Реєструйся

Трудова книжка: архаїзм чи необхідність


Система трудових книжок, безумовно, перевірена часом та добре знана і роботодавцями, і працівниками, і, що головне, кадровиками. Проте вона давно застаріла і йде врозріз із намірами успішної інтеграції України до європейської спільноти.

Україна рішуче крокує у цифровий світ. Про це свідчать, зокрема, запуск очільником держави В. Зеленським експертних обговорень проекту «Держава в смартфоні» та заява прем’єр-міністра О. Гончарука про майбутню заборону використання паперового документообігу між державними органами.

Тож, паперове діловодство стоїть на порозі реформаторських змін. У процесі таких реформ актуальності набере також питання скасування трудових книжок. За твердженням міністра Кабінету Міністрів України Д. Дубілета «трудові книжки повинні нарешті відійти в історію».

Як показує практика, жодна з країн, яка скасувала трудові книжки, до них не повернулася.

До речі, після того як шок у разі скасування трудових книжок мине, одним із актуальних питань також буде заміна письмових трудових договорів на договори, підписані електронним цифровим підписом, який згодом стане обов’язковим для кожного українця.

Продовження статті з коментарями експертів читайте у жовтневому номері журнала  «КАДРОВИК.UA», №10’2019.

ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ

Матеріали до теми


Чи повинен роботодавець вести військовий облік жінок на підприємстві
У сьогоднішніх реаліях, що зумовлені тривалою боротьбою України проти збройної агресії рф, питання ведення військового обліку жінок на підприємствах набуло ...
Авторизація та підписання електронних документів за допомогою Дія.Підпис
Доступ до приватної частини Електронного кабінету (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою користувача, надається після проходження користувачем електронної ідентифікації ...