23 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Emma
16 жовтня, 2014 - 14:23
Якщо працівник влаштовується на роботу вперше (відразу після закінчення навчання), то чи потрібно в трудовій перед записом про прийняття вносити запис про навчання? Наперед вдячна за відповідь!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
16 жовтня, 2014 - 15:09
Підпунктом в) пункту 2.19 ІНСТРУКЦІЇ про порядок ведення трудових книжок працівників це передбачено.  Але… законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, який набув чинності з 1 січня 2004 року, введено поняття «страхового стажу».  З цього часу поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» та є одним із основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії. Під страховим стажем розуміють період, протягом якого особа або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України. Навчання у вищому навчальному закладі до 1 січня 2004 року зараховується до трудового стажу і автоматично стає страховим стажем. Після цієї дати період навчання до страхового стажу не зараховується, оскільки навчальний заклад не сплачує страхові внески за студента. Цей період може бути зарахований до страхового стажу  тільки за умови добровільної сплати страхового внеску. Отже, запис про час навчання у вищому навчальному закладі після 1 січня 2004 року втрачає необхідність.
kadrvin
21 жовтня, 2014 - 12:28
Доброго дня! Підскажіть будь ласка!  Зробив запис у графі 1 та 2 не вписавши назву підприємства пропустивши один рядок, після попереднього запису (про звільнення). Чи є це помилкою, якщо вписати  назву підприємства на одному рівні з номером запису та датою? Чи можна у такому випадку вписату назву підприємства вище, але тоді пропуску не буде? ЯК вийти з цієї ситуації? З повагою, Олексій!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 жовтня, 2014 - 12:46
Чи можна у такому випадку вписату назву підприємства вище, але тоді пропуску не буде? Можна, зазначений пропуск роботи не обов’язково і не потрібно взагалі.
kadrvin
21 жовтня, 2014 - 16:47
ну а якщо вписати на тому ж рівні, це помилка? Якщо так, то як її виправляти?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 жовтня, 2014 - 16:57
Запис у графах 1 і 2 внесіть (продублюйте) ще раз там, де необхідно, тобто проти запису про прийняття на роботу.
kadrvin
22 жовтня, 2014 - 09:10
Дуже, Вам вдячний!
Emma
22 жовтня, 2014 - 12:35
Підкажіть будь ласка, якщо при прийнятті на роботу до трудової книжки внесли № запису і дату (відомості про прийняття ще не вносили), забувши перед цим поставити штамп підприємтва з його назвою. То чи можна у такому випадку штамп поставити на здійснених записах, а нижче ще раз записати цей самий № і цю ж дату і здійснити запис про прийняття? Чи це буде порушенням? Буду дуже Вам вдячна!
kadrvin
23 жовтня, 2014 - 10:54
А якщо на сторінці залишилось 2 рядки, яких хватить для запису про звільнення, але відповідно не хватає рядка щоб записати "Директор Иванова И.И.", залишати їх пустими та робити запис на наступній сторінці чи можна рядок "Директор Иванова И.И." вписати неа наступній сторінці?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
23 жовтня, 2014 - 11:13
Запис про звільнення зробити на наступній сторінці.
kadrvin
23 жовтня, 2014 - 11:25
Величезна вам подяка за всі відповіді. Дуже допомогаєте!
kadrvin
10 листопада, 2014 - 14:24
Як бути, якщо при звільненні, написав звільнено з посадУ (та зупинився). Можна закреслити цю букву чи як вийти з данної ситуації?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
11 листопада, 2014 - 10:31
Керуйтеся п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.
S11
13 грудня, 2014 - 18:04
Допоможіть будь ласка! Треба порахувати медичний стаж- що до нього входить (навчання в мед.інституті, інтернатура, служба в армії? Як рахується стаж, якщо запис в трудовій книжці "зарахован лікарем на 0,5 ставки"?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 грудня, 2014 - 10:01
ЗАТВЕРДЖЕНО  постановою Кабінету Міністрів України  від 29 грудня 2009 р. № 1418 ПОРЯДОК  виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров'я Пункт 4. До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається: ……………………………………………………………………… А час роботи на 0,5 ставки зараховується як повний робочий день.
Ira_Vega
23 січня, 2015 - 14:34
*
Бублик
4 лютого, 2015 - 12:01
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как поступить в ситуации, когда в трудовой сотрудника в разделе сведения о работе запись велась только в первой части, где сведения на русском языке, а половина на украинском языке не заполнялась вообще? Мне необходимо внести данные о принятии на работу, а "русская часть закончилась". Продолжать нумерацию и вносить запись в украинской части или делать запись в сведениях о награждении в русской части. Вкладыши продаются только на украинском языке. Буду очень благодарна любым советам.
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
5 лютого, 2015 - 16:28
Доброго дня! Прошу допомоги у вирішенні питання.  Жінка, яка працювала в нашому закладі помітила, що в трудовій напроти запису про звільнення не вистачає запису у графі № наказу та від якого числа. Запис про звільнення робила кадровик, яка працювала до мене. Чи можу я дописати № наказу та дату? Чи мені надати людині витяг з наказу про звільнення? ДЯКУЮ.
kadrvin
10 лютого, 2015 - 09:54
Здравствуйте, к нам пришёл трудоустраиваться человек! В его трудовой книге нет записи о том что центр занятости прекратил выплачивать помощь по безработице. С его слов он давно уже её не получает пособия. Запись о начале виплаты от 17.12.2012. Что делать? По логике нужно что бы внесли запись об окончании выплат?  
Татьяна _кадри
Tanya
22 лютого, 2015 - 10:39
Підскажіть будь-ласка, чи потрібно вклеювати в трудову книжку "Із записами в трудовій книжці ознайомлений", адже згідно пункту 2.5  Інструкції про порядок ведення трудових кижок працівників зазначено:  "з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці (типова відомча форма N П-2, затверджена наказом Мінстату України від 27 жовтня 1995 року N 277 ( v0277202-95 ), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша)"??? 
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
23 лютого, 2015 - 14:13
Доброго дня. Підприємство загубило трудову книжку працівниці, яка у нас працювала. Тепер це підприємство просить письмово підтвердити період роботи цієї працівниці в нашому закладі. Я знаю, що такі дані я можу давати або Пенсійному фонду, або працівнику. Як поступити в цій ситуації? Чи правомірно буде надати цю інформацію підприємству? Заздалегіть вдячна.
tanya_lex_67915
30 листопада, 2017 - 12:48
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, чи потрібно в трудовій книжці писати, якщо людина працює вахтовим методом: "Прийнято монтажником будівельним для виконання роботи вахтовим методом."? Дякую
kiraegorova88_76684
11 квітня, 2018 - 14:30
Здравствуйте. Сделала запись в трудовую про увольнения сотрудника, позже заметила что запись была внесена в разделе о поощрениях, на следующем листке было сделана запись про принятия сотрудника под другим номером, как быть в этой ситуации? я сделала что запись не действительна в соответствии с разделом , запись внесена в 02.2018, а как быть с той записью, которая ошибочно внесена про принятия сотрудника в 2015г.