Реєструйся

У Кабміні хочуть відмінити негайне нарахування пенсій за судовим рішенням


У Верховній Раді зареєстровано проект закону № 9400 від 2 листопада 2011 року про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо розгляду справ щодо пенсійного забезпечення), пише Gazeta.ua.

Текст ініційованого Кабінетом Міністрів законопроекту опубліковано на парламентському порталі.

Зокрема, передбачено, що з Кодексу адміністративного судочинства України слід виключити положення про негайне виконання постанов суду, ухвалених у порядку скороченого виробництва, і норму щодо виконання постанови про присудження виплати пенсій.

Розмір штрафу, що накладають суди на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови суду, запропоновано зменшити.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством сума штрафу варіюється від 100 до 300 мінімальних заробітних плат. А згідно із законопроектом, розмір штрафу може бути встановлений в розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних податком мінімумів.

У законопроекті, крім того, запропоновано надати можливість позивачу або відповідачу подати клопотання про розгляд справи, зокрема, щодо обчислення, призначення, перерахунку пенсій, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальними правилами КАСУ.

У пояснювальній записці до відповідного законопроекту зазначено, що ухвалення проекту закону дозволить удосконалити норми КАСУ в частині розгляду справ про пенсійне забезпечення.