...
Реєструйся

У студентів хочуть відібрати стипендію


Члени Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту погодилися з пропозицією Міносвіти виплачувати стипендію лише студентам-пільговикам, а також у вигляді академічного заохочення.


ХХII колегія Всеукраїнської студентської ради при Міносвіти відбувалася в Києві 25-26 лютого. У ній взяли участь перший заступник міністра освіти Євген Суліма, ректор Київського національного університету ім. Шевченка (КНУ) Леонід Губернський, а також близько 50 лідерів студентського самоврядування з усіх регіонів України.

На початку засідання Сулима запропонував обговорити питання виплат стипендій.

«Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку потрібно визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата всім студентам або мотивація найкращих студентів, як у вузах Європи», – сказав він.

Сулиму підтримав голова Молодіжного незалежної профспілки Антон Дмитрієв.

«Шановні студенти, а чому держава взагалі має платити стипендії в умовах кризи? Давайте знизимо стипендії і переглянемо навчальні плани, щоб дати можливість студентам самим працювати!», – запропонував він.

З усіх присутніх проти виступив лише студент другого курсу магістратури КНУ Олександр Шабелюк.

«Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а держава зобов’язана забезпечити йому для цього всі умови», – сказав він.

«Але ви ж не заперечуєте, щоб держава підтримувала обдаровану молодь?», – запитав Сулима і, не дочекавшись відповіді, запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад студентам із малозабезпечених сімей, а також в якості заохочення за наукові досягнення.

Сулима закликав студентів вносити конструктивні пропозиції щодо механізму розрахунку стипендій і рекомендував направляти їх або в МОН, або ректорам вузів.

Нагадаємо, Всеукраїнська студентська рада була створена 29 травня 2005 як консультативно-дорадчий орган при Міносвіти. Головне завдання ради – забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з органами студентського самоврядування вузів України.

Довідка. Розмір щомісячної стипендії студентів-бюджетників складає в профтехучилищах 200 грн, у вузах I-II рівня акредитації – 400 грн, у вузах III-IV рівня акредитації – 530 грн. Студенти-пільговики, зокрема діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, отримують стипендію у розмірі 550 грн у профтехучилищах та 1160 грн у вузах.

Джерело: kommersant.ua