Реєструйся

В українських школах почали узаконювати репетиторство


Вінницька міськрада проголосувала за створення в школах комунального центру позашкільної освіти під назвою “Школа успіху”. Фактично, таким рішенням місцева влада узаконила репетиторство.

Щоб добре володіти іноземною і знати її на рівні тестів зовнішнього оцінювання, частина старшокласників зустрічається з учителями в окремий час і за окремі гроші. В рамках звичайних уроків не встигають, кажуть школярі, повідомляє ТСН.

“Ми ж дорослі люди, ми живемо в одному суспільстві і чудово розуміємо, що приховано репетиторство існує. Причому є знакові вчителя, до яких хочуть потрапити для того, щоб з ними займатися”, — розповів директор департаменту освіти Вінницької міськради Володимир Буняк.

За його словами, звідти ж і взяли вартість офіційних занять: 50 гривень за годину. І хоча репетитор після вирахування всіх податків отримає половину цієї суми — це вигідно, кажуть учителі.

“По-перше, це легально. По-друге, для величезної кількості батьків досить важко відшукати вчителя, який візьметься за таку роботу і нестиме відповідальність за таку роботу”, — поділилася враженнями від ідеї вчителька Лариса Боднар.

Варто відзначити, що для того, щоб репетиторство не впливало на оцінки учнів на звичайних занять, діти не будуть займатися у вчителя, який викладає в них, запевняють чиновники.

Директор комунального закладу “Школа успіху” Світлана Стрельбицька також додала, що тепер батьки знатимуть, скільки коштує одна година, йтимуть у банк, проплачуватимуть і приноситимуть тільки квитанцію, тобто передачі грошей із рук в руки не буде.