Передплати журнал

Виплата аліментів у разі тривалої непрацездатності працівника


СИТУАЦІЯ

Із заробітної плати працівника щомісяця утримують суми на виплату аліментів на дитину. Працівникові відкрили листок непрацездатності. Через важку травму тривалість перебування працівника на «лікарняному» може становити до 4 місяців. Чи мають утримуватися аліменти з «лікарняного» за рахунок Фонду соціального страхування України чи їх буде нараховано щомісяця як борг і після нарахування заробітної плати виплачено за 4 місяці? Чи має працівник вносити суму аліментів на рахунок?


РІШЕННЯ

Застрахована особа має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Частиною 1 статті 22 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105) передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу). Відповідно до частини 2 статті 22 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування України (далі — ФССУ) застрахованим особам починаючи з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (установлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, установлених законодавством. Оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

ТЕРМІН

Аліменти — це щомісячні виплати на утримання дитини від того з батьків, хто проживає окремо (від дитини). Такі виплати є власністю дитини.

 

Як свідчить практика, у більшості випадків саме батько дитини (колишній чоловік) виплачує аліменти на дитину, яка перебуває на утриманні його дружини.

Аліменти можуть виплачуватися за рішенням суду або ж за домовленістю між сторонами — чоловіком та дружиною. Частиною 2 статті 182 Сімейного кодексу України (далі — СКУ) визначено мінімальний гарантований розмір аліментів.

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146 затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб (далі — Перелік № 146). У пункті 1 Переліку № 146 зазначено, що утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, зокрема і з допомоги по державному соціальному страхуванню (підп. 10) та доплат до такої допомоги, виплачуваних за рахунок підприємств, установ, організацій (підп. 11).

Отже, аліменти із допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок ФССУ, та виплат за 5 днів тимчасової непрацездатності, що надходять від страхувальника, також мають утримуватися. Тобто відповідні кошти на користь дитини мають бути утримані з усієї суми «лікарняних», яка надходить від ФССУ, за весь період проведення відповідних виплат.

Аліменти із допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років не утримуються (підп. 17 п. 12 Переліку № 146).

У частині 2 статті 34 Закону № 1105 зазначено, що страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником (роботодавцем) виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону. Якщо такі кошти будуть використані для виплати аліментів, роботодавця може бути притягнено до адміністративної відповідальності, адже такі суми використано не за призначенням.

Тож як правильно перерахувати аліменти із коштів, які надійшли від ФССУ, якщо стягнення аліментів із сум матеріального забезпечення не передбачено? Відповідно до частини 1 статті 70 Закону України від 2 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, яка залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно із частиною третьою статті 128 Кодексу законів про працю України при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань у разі стягнення аліментів на неповнолітніх дітей не може перевищувати 70 %.

Зважаючи на тривалу непрацездатність працівника, коштів на виплату аліментів може не вистачити, адже працівникові не нараховуватиметься заробітна плата та інші виплати (за наявності). Якщо стягнути аліменти в зазначеному розмірі неможливо, посадова особа, яка провадила відрахування, має відобразити у звітності підприємства наявну заборгованість працівника зі сплати аліментів.

У разі прострочення сплати аліментів передбачено неустойку (пеню) (ст. 196 СКУ). Щоб уникнути такої ситуації, особа, яка перебуває на «лікарняному», може самостійно потурбуватися про сплату відповідної суми аліментів на користь дитини та зафіксувати відповідні платежі в роботодавця.

За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла, зокрема, у зв’язку з його тяжкою хворобою (ч. 2 ст. 197 СКУ).

 

Ця стаття є частиною Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 8. Оформити передплату на журнал із подарунками на 2023 рік можна за посиланням.

Проходьте навчання на мінікурсі «Допомога по тимчасовій непрацездатності: організація процесу отримання».

Матеріали до теми


Мінагрополітики створило електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних
Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі — Мінагрополітики) створило електронний сервіс — електронний кабінет запитів на бронювання військовозобов’язаних. Як ...
Скорочення штату під час війни: який критерій визначення працівників, що мають переважне право залишитися на роботі
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці визначальним критерієм переважного права залишитися ...