...
Реєструйся

З 1 серпня збільшено мінімальну пенсійну виплату інвалідам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій


28 липня уряд схвалив постанову про збільшення мінімальних пенсійних виплат для інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій. Таке рішення прийнято на виконання Указу Президента України Віктора Януковича щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги та оголошення у зв’язку з цим 2010 року Роком ветеранів.

Таким чином, з 1 серпня для близько 140 тисяч інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій отримуватимуть мінімальну пенсійну виплату в розмірах:

–  інваліди I групи – 240 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або 1701,60 грн.;

– інваліди II групи – 215 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або 1524,35 грн.;

– інваліди III групи – 190 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або 1347,35 грн.;

– учасникам бойових дій – 165 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або 1169,85 грн.

„Прийняте рішення Уряду дає можливість і у разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводити перерахунок мінімальних пенсійних виплат для інвалідів війни та учасників бойових дій, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму”, – наголосив Міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

За словами Міністра, така соціальна підтримка є свідченням того, що держава не забуває про ветеранів і робить все можливе, щоб підвищити  рівень їх соціального захисту.

„Якщо згадати всі ті заходи, що цього року впроваджуються для ветеранів, а це: і забезпечення інвалідів війни автомобілями, квартирами, і збільшення фінансування на санаторне лікування ветеранів війни, і підвищення разових виплат тощо, можна впевнено сказати, що держава не на словах, а своїми конкретними справами піклується про ветеранів”, – сказав Василь Надрага.

Джерело: mlsp.gov.ua