Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
gal4onok
8 червня, 2011 - 10:04
Доброго дня!!!! Як вчинити правильно, коли запис у трудовій книжці працівника зроблено неправильно, тобто записали прийняття не тому працівникові...як поступити і виправити?????
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
8 червня, 2011 - 10:16
Виправлення неправильних або неточних записів у відповідних розділах трудової книжки здійснюється в такому порядку: 1) у графі 1 – записується наступний порядковий номер; 2) у графі 2 – зазначається дата внесення запису; 3) у графі 3 – пишеться «Запис за № __ недійсний». Потім заносяться правильні відомості згідно з відповідним документом (наказом, розпорядженням); 4) у графі 4 – повторюються дата і номер наказу (розпорядження), запис з якого неправильно внесено до трудової книжки, або робиться посилання на наказ (розпорядження) про поновлення працівника на роботі або зміну формулювання причини звільнення тощо. Тобто ви пишете "Запис за №...недійсний", або "Запис за № ...недійсний. Прийнятий на посаду..... Н-з № від "
gal4onok
8 червня, 2011 - 10:36
Дуже вдячна !!!! Просто я новачок і не в курсі всіх справ )))) Тоді писати новий наказ що запис невірний чи просто написати у графі 4 -номер того самого наказу згідно якого було зроблено невірний запис...просто тим наказом приймались декілька працівників..це ніяк не вплине??? Дякую
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
8 червня, 2011 - 11:12
Якщо ви помилково внесли запис не тому працівнику, що потрібно було, то тоді просто пишете: "Запис за № недійсний. Прийнятий на посаду .... і пишете номер наказу про прийом на роботу даного працівника". Іншого наказу видавати не потрібно... Якщо щось не зрозуміло пишіть oksanav_k@i.ua
Yulechka
17 червня, 2011 - 08:13
А якщо змінено назву підприємства, то в цьому випадку як правильно зробити виправлення? Дякую
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
17 червня, 2011 - 17:49
Доброго вечора Yulechka! Відповідно до частини третьої ст. 36 КЗпП України, у разі реорганізації підприємства (злиття, приєднання, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору, і на новому підприємстві зберігаються трудові відносини з працівниками (частина друга ст. 36 КЗпП). У цьому разі накази (розпорядження) про продовження трудових відносин не видаються. Записи про злиття, приєднання, перетворення підприємства вносяться в графі 3 окремим рядком на підставі наказу (з основної діяльності). Про це окремим рядком у графі 3 трудової книжки робиться приблизно такий запис: «Державне підприємство завод «Металоконструкцій» з 6 червня 2011 року реорганізоване шляхом приєднання до Державного підприємства «Металург». У графі 4 трудової книжки проставляється підстава про реорганізацію ( (злиття, приєднання, перетворення) ) – наказ (розпорядження), його дата і номер.
uvr
11 серпня, 2011 - 11:36
Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, в трудовой была сделана запись о приеме на работу, но предприятие еще было в стадии ожидания разрешительных документов на работу...прождали год, но не получили разрешения на работу, сделали следующую запись на увольнение. Что делать с этими записями ведь зарплата не выплачивалась и отчислений в пенсионный фонд не было? можно ли их аннулировать, как?