3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
n.khutoryan
anh
31 липня, 2013 - 15:30
Добрий день. В трудовій книжці працівника зроблено запис про прийняття на роботу.Але оформнення працівника було відмінене і в т.к. зроблено запис "Запис за №8 вважати не дійсним", поставлено підпис та печать організації. Проблема виникла  у власника т.к. під час працевлаштування на інше місце роботи. З такими записами в т.к. його не хочуть прийняти на роботу. Так як записи робили ми - він звернувся за допомогою до нас. Допоможіть вирішити питання. Чи повинні ми щось в такій ситуації міняти в трудовій?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
31 липня, 2013 - 16:23
На жаль, у ситуації, що склалася, змінити у трудовій книжці нічого не можна. Але, на мою думку, у цьому і немає необхідності. Зауважу, що відмова працівникові на іншому підприємстві у прийнятті на роботу через зазначені причини є порушенням законодавства про працю і може бути оскаржена в суді. Оскільки відповідно до ст. 22 КЗпП забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу.
n.khutoryan
anh
31 липня, 2013 - 16:30
Дякую за відповідь!