...
Реєструйся

Звільнення працівників при закритті компанії


Наразі багатьом працівникам повідомляють про звільнення у зв’язку із «закриттям компанії». Після чого, в більшості випадків роботодавці просять працівника написати заяву про звільнення за згодою сторін. Ті хто читають мій канал, мали би запідозрити «нестиковку».

Поясню чому так відбувається

Все тому, що в більшості випадків реально компанія закриватись не буде, вона лише повністю або частково позбавляється штату.

Проте, це не обов’язково означає, що працівника обманюють. Це може означати, що сама по собі ТОВ ще потрібна або може бути потрібна власникам компанії щоб наприклад закрити певні питання з клієнтами, постачальниками, з держорганами чи судами.

За великим рахунком для самого працівника сугубо юридична процедура звільнення, у зв’язку з ліквідацією або посилаючись на угоду сторін, погоди не робить. Але, як завжди погоду роблять гроші і час)

Підстави звільнення працівників. Частина 2. Спецвипуск №2′ 2022»

Грошові виплати при звільненні

Ось тут вже має місце позиція роботодавця. Зокрема рівень культури і лояльності, чи йде він на зустріч працівнику, або має його за дурня.

Справа в тому, що звільнення за угодою сторін може бути дешевшим для роботодавця, тому що юридично дозволяє зекономити на виплаті працівнику вихідної допомоги. За такого варіанту роботодавець має виплатити зарплату, відпускні і якщо захоче, то і вихідну допомогу. Тому я і згадав за лояльність та реальне відношення до працівника. Якщо компанія з цінностями, вони обов’язково виплатять і вихідну допомогу та іноді і премію. Про компанії без цінностей мабуть і розписувати не треба.

Звільнення у зв’язку з ліквідацією

В даному випадку закон зобов’язує роботодавця виплатити працівнику зарплату, відпускні і вихідну допомогу у розмірі середньомісячного заробітку.

Строки звільнення

Тут також варіант звільнення за угодою сторін більш гнучкий, тому що сторони можуть узгодити дату звільнення. У випадку з ліквідацією, роботодавець має повідомити працівника про звільнення за 2 місяці протягом яких звісно ще має нараховувати ЗП.

Джерело: Harbar Legal

Олександр Гарбар
Олександр Гарбар
адвокат, основні напрями практики: судові спори та захист бізнесу в контролюючих органах. Автор публікацій у провідних юридичних виданнях та «Кадровик.UA».

Матеріали до теми


Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)
Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про ...
Права профспілок під час вирішення питань про звільнення працівників за ініціативою роботодавця
Значну роль у захисті трудових прав найманих працівників відіграють первинні профспілкові організації та їх виборні органи. Основні повноваження виборного органу ...
Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
СИТУАЦІЯ Колишній працівник податкової міліції подав позов до ТЦК, який наклав штраф на нього в сумі 17 тисяч грн, і ...
Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...