Звільнення в звязку з скороченням чисельності працівників


Я працюю в державній службі 29 років, без перериву. В даний час в нас проходить скорочення чисельності штату працівників. Мені повідомили, про те, що мене включено в список працівників, яких планують звільнити у зв’язку з скороченням чисельності. Але перш ніж звільняти конкретних працівників, потрібно було врахувати такі важливі моменти, як при однакових умовах є працівники, яким повинні віддати перевагу і саме їх залишити працювати. Я пропрацювала 29 років на підприємстві, інші люди менше, деякі набагато і їх залишають, а мене скорочують.

Згідно КЗпП при скороченні чисельності штату працівників за рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається, зокрема: працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

Прошу надати юридичну консультацію щодо захисту своїх прав, так як при складанні списків на звільнення працівників, не було враховано такі важливі моменти, як перевага в залишенні на роботі, що передбачено чинним законодавством. Законодавством також, передбачено, що роботодавець має право в межах однорідних професій і посад провести перестановку (перегрупування) працівників. Це допускається виключно для збереження більш кваліфікованого працівника, посада якого скорочується. Його можна перевести за його згодою на іншу посаду. При цьому ви звільняєте з такої посади менш кваліфікованого працівника на підставіп. 1 ст. 40 КЗпП (ч. 4 п. 19 постанови № 9).

Прошу роз’яснення.

Матеріали до теми


Звільнення тимчасових працівників при виході на роботу постійного працівника з декрету
Особливістю оформлення строкових трудових договорів такого роду є те, що оформляється такий договір на період декрету основної співробітниці, і що ...