...
Реєструйся

Звільнення в звязку з скороченням чисельності працівників


Я працюю в державній службі 29 років, без перериву. В даний час в нас проходить скорочення чисельності штату працівників. Мені повідомили, про те, що мене включено в список працівників, яких планують звільнити у зв’язку з скороченням чисельності. Але перш ніж звільняти конкретних працівників, потрібно було врахувати такі важливі моменти, як при однакових умовах є працівники, яким повинні віддати перевагу і саме їх залишити працювати. Я пропрацювала 29 років на підприємстві, інші люди менше, деякі набагато і їх залишають, а мене скорочують.

Згідно КЗпП при скороченні чисельності штату працівників за рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається, зокрема: працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

Прошу надати юридичну консультацію щодо захисту своїх прав, так як при складанні списків на звільнення працівників, не було враховано такі важливі моменти, як перевага в залишенні на роботі, що передбачено чинним законодавством. Законодавством також, передбачено, що роботодавець має право в межах однорідних професій і посад провести перестановку (перегрупування) працівників. Це допускається виключно для збереження більш кваліфікованого працівника, посада якого скорочується. Його можна перевести за його згодою на іншу посаду. При цьому ви звільняєте з такої посади менш кваліфікованого працівника на підставіп. 1 ст. 40 КЗпП (ч. 4 п. 19 постанови № 9).

Прошу роз’яснення.

Матеріали до теми


Що робити, якщо працівник, який виїхав за межі території України, по закінченню 90 календарних днів відпустки без збереження зарплати не стає до роботи?
Працівник, який використав 90 календарних днів відпустки на підставі частини 4 статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року ...
Особливості розірвання трудового договору в умовах воєнного стану
Законом України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено особливості трудових ...