...
Реєструйся

Апостиль без стресу: як легалізувати документи юстиції і судів


Для проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, можна звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку, документ про оплату послуги з проставлення апостиля, документ, що посвідчує його особу. Проставлення апостиля здійснюється у строк 2-х робочих днів.

У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів.

Наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2025 року № 931/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 грудня 2033 року № 161/5» передбачено збільшення розміру плати за надання послуг з проставлення апостиля на документах, виданих органами юстиції, судами, державними архівними установами, а також на документах, які оформляються нотаріусами України, що становитиме для фізичних осіб 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для юридичних осіб 0,35 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Зазначена плата справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проставлення апостиля, та округлюється до найближчих 10 гривень.

Так, враховуючи установлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», за заявами про проставлення апостиля, поданими з 3 травня 2025 року, плата за проставлення апостиля у поточному році для фізичних осіб становить 610 грн, а для юридичних осіб 1060 грн.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Передплата

Матеріали до теми


Як підтвердити стаж роботи на окупованих територіях: пояснення від ПФУ
У Пенсійному фонді розповіли про порядок підтвердження періодів роботи на підприємствах з окупованих територій. Зазначається, що основним документом, який підтверджує ...
Україна готується до поступового переходу на єдиний реєстр підприємств – ЄДР
Мета – спрощення процедур для бізнесу, менше бюрократії, прозорість і відповідність євростандартам, усунення дублювання процесів в державних реєстрах. Ідеться про ...
Посадова інструкція — обов’язкова формальність чи захист роботодавця? Дізнайтесь, що вимагає закон
Відповідно до статті 29 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із ...