Реєструйся

Бізнес не підтримує обов’язкового звіряння військово-облікових даних працівників з ТЦК і СП перед бронюванням


За результатами наради за участю представників органів державної влади, Генерального Штабу ЗСУ та представників бізнесу, що відбулась 02 червня 2023 року, Міністерством економіки України запропоновано обговорити пропозицію Міністерства оборони України у питанні внесення змін до законодавства у питанні обов’язкової звірки військово-облікових даних військовозобов’язаних працівників з відповідними ТЦК і СП перед поданням звернення про бронювання працівників.

Аргументацією такої пропозиції є відмови в погодженні списків Ген Штабом ЗСУ через невідповідність ВОС Переліку військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців, затвердженому наказом Міноборони від 07 вересня 2020 року № 317.

Федерація роботодавців України провела узгоджувальні консультації з бізнес-активом для отримання повної експертної думки спеціалістів з військового обліку компаній стосовно згаданої пропозиції.

Бронювання: новий порядок — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Під час наради також було оголошено про можливість певного запобіжника у вигляді надання відстрочки від призову та мобілізації на час процедури бронювання.

Під час наради були висловлені обґрунтовані позиції компаній про:

  • наявність чисельних ризиків, пов’язаних із взаємодією з ТЦК та СП;
  • наявністю додаткового етапу в процедурі бронювання, що збільшить тривалість процедури бронювання;
  • недосконалість процедури актуалізації військово-облікових даних за місцем реєстрації військовозобов’язаного;
  • загрозу повернення списків, що надійшли у лютому — квітні 2023 року через нові вимоги до процедури бронювання тощо.

Замовляйте добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика. Оновлене видання».

Учасники наради одностайно зійшлися на думці, що за чинної процедури бронювання є ризики надмірної бюрократизації і суттєвого затягування ухвалення рішення (отримання дозволу) щодо заброньованих працівників.

У зв’язку з цим Федерація роботодавців України звернулась до заступника Міністра економіки України Ігоря Фоменка зі зверненням про те, що не підтримує пропозицію Міністерства оборони України у питанні внесення змін до законодавства щодо обов’язкового звіряння військово-облікових даних військовозобов’язаних працівників з ТЦК і СП перед поданням звернення про бронювання працівників.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Інші бізнес-асоціації також не підтримали цю ініціативу та звернулись до Міністерства економіки України з відповідними позиційними листами.

Джерело: Федерація роботодавців України

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»

Матеріали до теми


Чи призначається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо на підприємстві було запроваджено неповний робочий тиждень?
Так, призначається. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою обмежень обсягу трудових прав працівника (ст. 56 Кодексу ...
Нові гарантії для військовослужбовців та поліцейських: підписано Закон
Президентом підписано Закон України від 6 вересня 2023 року №3379-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ...
За ким із мобілізованих працівників зберігається середній заробіток після 19 липня 2022 року
Мінекономіки у листі від 16 травня 2023 року № 4706-05/22258-03 розглянуло питання збереження середнього заробітку педагогічним працівникам — сумісникам на ...