Так, дає.
Статтею 9 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) передбачено, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються, зокрема, час, коли:
1) працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада);
2) такому працівнику не виплачувалася заробітна плата у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченої статтями 25, 26 Закону «№ 504.
Раніше писали: Додаткова відпустка учасникам бойових дій: як надавати та чи компенсувати в разі звільнення
Тривалість відпусток без збереження заробітної плати, які надаються за угодою сторін відповідно до статті 26 Закону № 504, обмежена 15 календарними днями на рік.
Водночас особливості трудових відносин у період дії воєнного стану, не передбачені іншими актами трудового законодавства, визначені Законом України від 15 березня 2022 року
№ 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон № 2136). Зокрема, статтею 12 Закону № 2136 передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону № 504.
Реалізація права працівника на щорічну відпустку та додаткову відпустку «на дітей» у разі реорганізації підприємства — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Таким чином, відпустка без збереження заробітної плати, яка надається упродовж дії воєнного стану, надається відповідно до статті 26 Закону № 504 і включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.
Тривалість щорічних відпусток залежно від категорії працівників — читайте в журналі «»КАДРОВИК.UA»
Від редакції «КАДРОВИК.UA»
Варто додати, що частина 4 статті 12 Закону № 2136, визначає ще один вид відпустки без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану. Мова йде про те, що у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону № 504.
Отже, час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.
Як визначити кількість днів щорічної основної відпустки, за які потрібно виплатити працівникові грошову компенсацію при звільненні? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Джерело: Державна служба України з питань праці
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.
Кожен учасник отримує:
- 3 відео
- 1 презентацію у форматі PDF
- 1 письмову консультацію експерта
тел.: 0 (800) 219-977 • 067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua