Реєструйся

Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день?


Головне управління ДПС у Полтавській області пояснює, що відповідно до пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Трудові відносини в умовах воєнного стану: неповний робочий час та простій – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

У 2023 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 3760,00 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2684,00 грн. х 1,4).

Тобто фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Також писали:

Джерело: Головне управління ДПС у Полтавській області

Вебінар «Трудові відносини в період воєнного стану: новації законодавства»

Матеріали до теми