...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Як скасувати працівникові неповний робочий час?


СИТУАЦІЯ

Працівника переводять з 0,75 ставки на 1,0 ставки. Як правильно написати наказ, якщо в наказі не повинно бути слова «ставка»?

 

РІШЕННЯ

У цьому випадку мається на увазі не переведення, а скасування неповного робочого часу та встановлення повного, тобто зміна режиму роботи, що є зміною істотних умов праці за статтею 32 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Якщо ініціатором такої зміни є роботодавець, то, згідно з частиною третьою статті 32 КЗпП, він повинен попередити працівника не менш як за 2 місяці щодо запланованих змін. Проте у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 КЗпП щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються згідно із Законом України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Про таку зміну істотних умов праці слід скласти наказ, у якому слід зазначити, що у зв’язку з певними обставинами (виробнича необхідність, власне бажання працівника) встановити працівникові повний робочий час, наприклад, з 1 квітня 2023 року з режимом роботи, скажімо, з 08.00 до 17.00.

Карина Снісар, експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Читайте також:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Відпустка з наступним звільненням у разі закінчення строку трудового договору
Порядок звільнення працівників з роботи і виплати їм компенсації за невикористану відпустку врегульовано Кодекс законів про працю України (далі — ...