Реєструйся

Чи може виконувати свої трудові обов’язки працівник, який виїхав за кордон? Відповідає Держпраці


Працівник, який у зв’язку із бойовими діями вимушений був залишити територію України та виїхати за кордон, може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки дистанційно.

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому.

Робота за межами підприємства: дистанційна, вдома, роз’їзна – придбайте спецвипуск журналу «КАДРОВИК.UA»

Від редакції:

Поняття такої форми організації праці, як дистанційна робота визначено у статті 60-2 Кодексу законів про працю.

Звертаємо увагу, що організація праці працівників у дистанційному форматі як за кордоном так і в межах України, можлива лише якщо їх посадові обов’язки дозволяють виконувати роботу поза приміщенням роботодавця використовуючи лише інформаційно-комунікаційні технології.

 

Вас також може зацікавити:

Джерело: Державна служба України з питань праці

Вебінар «Дистанційна робота в умовах воєнного стану»

Матеріали до теми


Чи призначається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо на підприємстві було запроваджено неповний робочий тиждень?
Так, призначається. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою обмежень обсягу трудових прав працівника (ст. 56 Кодексу ...
Чи можливе відкриття листка непрацездатності по догляду за дитиною бабусі/дідусю?
Відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 ...