...
Реєструйся

Чи має право роботодавець відмовити працівникові у відпустці у зв’язку з навчанням


СИТУАЦІЯ

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернулася пані Оксана, яка працює на одному з приватних підприємств Донецької області, яке у зв’язку з бойовими діями знаходиться у простої.

Пані Оксана повідомила, що набуває другу вищу освіту і незабаром розпочинаються заняття. Але роботодавець відмовився надати оплачувану додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, мотивуючи тим, що пані Оксана перебуває в простої і під час дії воєнного стану він має право відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток.

 

КОМЕНТАР

Відповідно до статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

ЩОРІЧНІ ВІДПУСТКИ: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Відповідно до статті 15 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки», працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах за вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки. Підставами для надання такої відпустки є заява працівника та довідка-виклик навчального закладу.

 

Підприємство, установа зобов’язані надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Запровадження простою не може бути підставою для відмови працівникові в наданні оплачуваної навчальної відпустки. Відповідно до вимог статті 217 КЗпП, на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням (статті 211, 213, 216 КЗпП), за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Вас може зацікавити:

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Заява про відпустку за власний рахунок: чи має значення, як її отримає роботодавець?
ЗАПИТАННЯ Чи має значення, яким чином роботодавець отримає належно заповнену заяву працівника про відпустку за власний рахунок? Чи обов’язково роботодавцеві ...
Нові функції застосунку Резерв+: військово-обліковий документ через QR-код та виправлення помилок дистанційно
З 18 червня у застосунку Резерв+ зʼявився QR-код, відсканувавши який уповноважені органи можуть перевірити чинність електронного військово-облікового документа, що має ...
Окремі положення про надання відпусток не відповідають Конституції України: Уповноважений звернувся до Конституційного Суду з поданням
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернувся до Конституційного Суду України із конституційним поданням про визнання такими, що не ...