...
Реєструйся

Щодо відстрочки від мобілізації для здобувачів освіти


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9672, який передбачає внесення змін до Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі — Закон № 3543) щодо скасування відстрочки для деяких здобувачів освіти.

Жителі Житомирщини скаржаться, начебто Житомирський районний ТЦК та СП відмовляє у відстрочці від мобілізації здобувачам освіти магістратури денної форми навчання. Здобувачам освіти вручають повістку та направляють для проходження військово-лікарської комісії.

Раніше писали: Яким категоріям студентів можуть скасувати відстрочку від мобілізації?

Зміни до Закону № 3543 не прийняті, а громадянам вручають повістки для того, щоб вони оновили дані та підтвердили факт навчання у навчальному закладі.

Відповідно до Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу», всі, хто навчається, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) ТЦК та СП документи, довідку з відповідного навчального закладу.

Раніше писали: Здобувачі освіти, які навчаються на платній основі зможуть добровільно мобілізуватися та навчатися безкоштовно: законопроєкт № 9672-1

Насправді, громадяни України які прибувають в ТЦК та СП для отримання відстрочки від мобілізації, направляються на ВЛК для обстеження та встановлення факту придатності до військової служби. Адже лише придатним надається відстрочка, а не придатні виключається з військового обліку.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Джерело: Служба зв’язків з громадськістю Житомирського обласного ТЦК та СП

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Роботодавцям нагадали про штрафи за порушення правил мобілізації
В Україні військовозобов’язані можуть отримати повістку від свого роботодавця  просто на робочому місці. Також Міноборони зобов’язало роботодавців проконтролювати, аби їхні ...
Оновити дані військовозобов’язаним можна і без візиту до ТЦК: пояснює воєнком
Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва — підполковник Павло Литвин розповів, у якому випадку для оновлення даних потрібно приходити саме ...