Реєструйся

Щодо відстрочки від мобілізації для здобувачів освіти


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9672, який передбачає внесення змін до Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі — Закон № 3543) щодо скасування відстрочки для деяких здобувачів освіти.

Жителі Житомирщини скаржаться, начебто Житомирський районний ТЦК та СП відмовляє у відстрочці від мобілізації здобувачам освіти магістратури денної форми навчання. Здобувачам освіти вручають повістку та направляють для проходження військово-лікарської комісії.

Раніше писали: Яким категоріям студентів можуть скасувати відстрочку від мобілізації?

Зміни до Закону № 3543 не прийняті, а громадянам вручають повістки для того, щоб вони оновили дані та підтвердили факт навчання у навчальному закладі.

Відповідно до Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу», всі, хто навчається, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) ТЦК та СП документи, довідку з відповідного навчального закладу.

Раніше писали: Здобувачі освіти, які навчаються на платній основі зможуть добровільно мобілізуватися та навчатися безкоштовно: законопроєкт № 9672-1

Насправді, громадяни України які прибувають в ТЦК та СП для отримання відстрочки від мобілізації, направляються на ВЛК для обстеження та встановлення факту придатності до військової служби. Адже лише придатним надається відстрочка, а не придатні виключається з військового обліку.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Джерело: Служба зв’язків з громадськістю Житомирського обласного ТЦК та СП

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...