...
Реєструйся

Чи має право роботодавець вимагати військовий квиток під час працевлаштування


Порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає стаття 24 Кодексу законів про працю України, яка зобов’язує кандидатів на працевлаштування подати, з-поміж іншого, військово-обліковий документ.

Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487).

Відповідно до абзацу другого пункту 34 Порядку № 1487, роботодавець зобов’язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність, зокрема:

  • військово-облікового документа;
  • відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 Порядку № 1487, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка «Дія».

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Вас може зацікавити:

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Неповний робочий день та право на отримання соціальної допомоги
ЗАПИТАННЯ Підприємство приймає на роботу самозайняту особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, на неповний робочий ...