Реєструйся

Чи має право роботодавець вимагати військовий квиток під час працевлаштування


Порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає стаття 24 Кодексу законів про працю України, яка зобов’язує кандидатів на працевлаштування подати, з-поміж іншого, військово-обліковий документ.

Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487).

Відповідно до абзацу другого пункту 34 Порядку № 1487, роботодавець зобов’язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність, зокрема:

  • військово-облікового документа;
  • відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 Порядку № 1487, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка «Дія».

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Вас може зацікавити:

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...