Реєструйся

Чи може додаткова відпустка, яка надається учасникам бойових дій, бути перенесена на інший період, продовжена або поділена на частини?


До Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звернувся за консультацією громадянин, який працює на підприємстві, з питань отримання відпустки, як учасник бойових дій.

Фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області громадянину було надано роз’яснення про те, що учасникам бойових дій, статус яких визначено Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон № 3551-ХІІ), надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік відповідно до вимог статті 16-2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустку» (далі — Закон № 504).

Аналогічна норма також міститься в статті 72-2 Кодексу законів про працю України. Оскільки спеціальних застережень не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій. Дана відпустка не належить до категорії щорічних. Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та інвалідів війни, наведено відповідно у статті 6 та 7 Закону № 3551-ХІІ.

Додаткову відпустку для учасників бойових дій та інвалідів війни не можна перенести на інший період або подовжити у разі хвороби працівника, перенесення на наступний календарний рік, поділити на частини, замінити грошовою компенсацією під час звільнення, в порівнянні з основною щорічною відпусткою.

Додаткова відпустка, передбачена статтею 16-2 Закону № 504, надається незалежно від відпрацьованого в році часу один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Право на цю відпустку не обмежується тривалістю інших видів відпусток.

Джерело: https://dp.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Віра — не броня: чому релігія не звільняє від служби під час війни
Перебування держави в правовому режимі воєнного стану є вагомою причиною, щоб вести мову про необхідність виконання військового обов’язку всіма громадянами ...
МОЗ формує списки на розбронювання медиків: запит надійшов від Міноборони
У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча нарада під головуванням міністра Віктора Ляшка за участі керівників обласних департаментів охорони здоров’я. ...
В Україні можуть дозволити мобілізацію після 60 років: що пропонують
Українці віком понад 60 років можуть надати допомогу Силам оборони України за контрактом. Законопроєкт, який це передбачає, зареєстровано у Верховній ...
Військовослужбовцям доплачуватимуть за знання англійської мови — хто та скільки отримає
Деякі категорії військовослужбовців отримуватимуть мотиваційну доплату за володіння англійською мовою на відповідному рівні. Порядок встановлення надбавки та її розмір розробив ...