Передплати журнал

Чи може керувати трактором працівник з іншою спеціальністю?


На запитання,  чи може керувати трактором чи комбайном працівник з іншою спеціальністю, надало відповідь Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Так, може, але роботодавець має дотримати кількох вимог:

  • узаконити статус працівника як механізатора — прийняти його на посаду за сумісництвом або укласти з ним цивільно-правову угоду на виконання певного обсягу роботи. Пріоритетом має бути прийняття працівника на роботу механізатором за сумісництвом.

Працівник має пройти:

  • медичний огляд та бути придатним за станом здоров’я до роботи на вказаних машинах і механізмах;
  • спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці як такий, якого залучають до робіт, де є потреба в професійному доборі;
  • первинний інструктаж на робочому місці та стажування під керівництвом досвідченого працівника.

При задовільних результатах керівник видає наказ про допуск працівника до самостійної роботи на тракторі, комбайні тощо.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Відповіді на найактуальніші запитання кадровиків в одному посібнику: «ТОП-50 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час»

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...