Чи можна звільнити на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП працівника, направленого на альтернативну (невійськову) службу?


КАДРОбудні. Четвер. Звільнення

Чи можна звільнити на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП працівника, направленого на альтернативну (невійськову) службу?

Так, можна.

Пунктом 3 статті 36 КЗпП передбачено як підставу припинення трудового договору призов або вступ працівника чи власника — фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 цього Кодексу. Тобто звільнити працівника у разі призову або вступу на військову службу в особливий період на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП не можна. Водночас законодавством не заборонено звільняти за пунктом 3 статті 36 КЗпП працівників, направлених на альтернативну (невійськову) службу. При цьому підставою для припинення трудового договору буде повістка військового комісаріату і заява працівника.

Відповідно до статті 47 КЗпП роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Вихідна допомога у разі звільнення працівника у зв’язку з направленням на альтернативну (невійськову) службу не виплачується, оскільки норма щодо виплати вихідної допомоги у розмірі двох мінімальних заробітних плат, визначена статтею 44 КЗпП, визнана Конституційним Судом України неконституційною (рішення від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008). Слід зауважити, що рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

 

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...