Чи перевіряє Держпраці ведення трудових книжок?


У випадку, коли у трудовій книжці заповнені усі сторінки відповідних розділів, її доповнюють вкладишем. Такими є вимоги п. 3.1 та п. 3.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58.

За порушення вимог цієї Інструкції до роботодавця може бути застосована адміністративна та фінансова відповідальність.

Проте у листі від 18.02.2022 р. № 1026/4/4.1-ЗВ-22 Держпраці констатує, що Додатком № 4 до форми акту, складеного за результатами перевірки, визначений виключний перелік питань перевірки вимог законодавства про працю, де відсутнє питання дотримання вимог пунктів 3.1 та 3.2 Інструкції № 58.

Джерело: Бухгалтер.UA

 

Відповіді на всі кадрові запитання — в одному виданні!

Передплачуй Живий журнал «КАДРОВИК.UA» з доступом до нормативної бази та консультаціями від експертів за зниженою ціною!

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...