Чи поширюється дія Закону України «Про відпустки» на осіб, які проходять альтернативну (невійськову) службу?


Ні, не поширюється.

Трудові відносини між громадянином, який проходить альтернативну службу, та підприємством, установою, організацією (далі — підприємство) здійснюються на підставі письмового строкового трудового договору і регулюються законодавством про працю, за винятками, передбаченими Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12 грудня 1991 року № 1975-ХII (далі — Закон № 1975).

Згідно зі статтею 16 Закону № 1975 строк альтернативної служби починається із дня початку роботи на підприємстві, визначеного наказом про прийняття на роботу.

Під час проходження альтернативної служби громадянину надається щорічна  оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів. За перший рік альтернативної служби відпустка надається після відпрацьованих 11 календарних місяців. За бажанням громадянина відпустка без збереження заробітної плати із зарахуванням до строку проходження альтернативної служби може бути надана йому у разі смерті дружини, батька, матері (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчерки), рідних брата, сестри тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, потрібного для проїзду до місця поховання й назад, а в разі хвороби перелічених осіб, які за  висновком медичного закладу потребують постійного стороннього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше 30 календарних днів.

Отже, на осіб, які проходять альтернативну (невійськову) службу, дія Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР не поширюється. Порядок надання щорічної відпусти та відпустки без збереження заробітної плати таким особам визначено Законом № 1975.

Читайте також спецвипуск газети «КАДРИ І ЗАРТПЛАТА», № 13 (157) —«ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ НА ПІДПРИЄМСТВІ»

Для передплатників газети «КАДРИ І ЗАРПЛАТА» спецвипуск уже доступний  у форматі електронної версії газети «КАДРИ І ЗАРПЛАТА»

Матеріали до теми


Заброньовані особи: їх відрядження за кордон в умовах воєнного стану
Ця категорія зазначена в статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також у пункті 26 Постанови Кабінету ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...
Воєнний стан і загальну мобілізацію продовжено
22 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закони «Про затвердження Указу Президента України»: №2263-ІХ “Про продовження строку дії воєнного стану ...
Продовження загальної мобілізації
У Верховній Раді Президент зареєстрував законопроєкт «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”» № 7390 від ...