Чи потрібна заява працівника для звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору?


КАДРОбудні. Четвер. Звільнення

Чи потрібна заява працівника для звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору?

Ні, не потрібна.

Відповідно до пункту 2 статті 36 КЗпП підставою для припинення трудового договору є закінчення його строку. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами в трудовому договорі строк. Закінчення строку може припадати і на святковий чи неробочий день.

Отже, працівник не повинен подавати заяву про звільнення. Підставою для звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору буде наказ про прийняття його на роботу.

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...