Ні, не повинен.
Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, у т. ч. й строкового, коли продовження його чинності загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси (наприклад, перешкоджає навчанню).
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
На обґрунтовану вимогу (письмова заява) зазначених вище осіб роботодавець зобов’язаний звільнити неповнолітнього працівника. До того ж обмеження на звільнення працівників, яким не виповнилося 18 років, встановлені у статті 198 КЗпП, на випадки звільнення відповідно до статті 199 КЗпП не виплачується вихідна допомога.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
У день звільнення працівника йому мають видати копію наказу про звільнення (ст. 47 КЗпП) та належно та внести записи про роботу (за бажанням працівника) до трудової книжки (ст. 48 КЗпП) та провести розрахунок, виплативши всі належні працівникові від підприємства суми (ст. 116 КЗпП). Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Ще більше корисних матеріалів від провідних експертів й аналітиків знайдете на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 4-2025. Статті доступні тільки для передплатників видання.
Джерело КАДРОВИК.UA