Реєструйся

Чи правомірне скорочення штату або чисельності працівників під час дії воєнного стану? Відповідає Держпраці


Законодавством про працю не встановлено обмежень щодо заборони скорочення працівників недержавних підприємств, установ та організацій в період воєнного стану.

При цьому у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Скорочення: алгоритм дій роботодавця — КАДРОКОНСПЕКТ у журналі «КАДРОВИК.UA»

Від редакції:

Вищевказана норма щодо звільнення працівника у період його перебування у відпустці або у період тимчасової непрацездатності зазначена у частині першій статті 5 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Звертаємо увагу, що відповідно частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці як у мирний час, так і у період дії воєнного стану. Проте, відповідно до частини четвертої статті 49-2 КЗпП ця вимога не застосовується до працівників, які вивільняються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період, а також у зв’язку з неможливістю забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

 

Вас також може зацікавити:

Джерело: Державна служба України з питань праці

Вебінар «Трудові відносини в період воєнного стану: новації законодавства»

Матеріали до теми


Нові гарантії для військовослужбовців та поліцейських: підписано Закон
Президентом підписано Закон України від 6 вересня 2023 року №3379-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ...