Реєструйся

Як безробітні можуть стати патронатними вихователями для дітей, які потребують підтримки?


Центр зайнятості пояснює, що сьогодні державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Однією із таких, зокрема, є патронатні сім’ї, або ж патронатний вихователь.

Які умови треба виконати тим, хто обирає патронат, як альтернативу працевлаштуванню?

Чи може внутрішньо переміщена особа отримати статус безробітного у разі неможливості розірвати трудові відносини? — читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Патронат вважається тимчасовою формою прилаштування. Діти можуть перебувати в патронатній сім’ї не більше трьох місяців, однак в особливих випадках цей термін продовжується до шести.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг із догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.

За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата. Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Про альтернативну зайнятість — патронатне виховання дітей, постійно інформують безробітних громадян, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. Для цього організовують тематичні семінари за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей.

Тих, хто виявляє бажання стати патронатним вихователем, направляють на навчання, де вони можуть здобути необхідні знання та навички.

Також писали:

Джерело: Вінницький обласний центр зайнятості

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...
Чи можуть ФОП – платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп здійснювати продаж криптовалюти?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового ...
За порушення законодавства з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою ...
У профспілках обговорюють законопроєкт «Про колективні трудові спори»
У Будинку Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок за участі представників галузевих облпрофорганізацій, Дніпропетровського відділення Національної служби посередництва та примирення (НСПП), Федерації ...