Центр зайнятості пояснює, що сьогодні державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Однією із таких, зокрема, є патронатні сім’ї, або ж патронатний вихователь.
Які умови треба виконати тим, хто обирає патронат, як альтернативу працевлаштуванню?
Чи може внутрішньо переміщена особа отримати статус безробітного у разі неможливості розірвати трудові відносини? — читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»
Патронат вважається тимчасовою формою прилаштування. Діти можуть перебувати в патронатній сім’ї не більше трьох місяців, однак в особливих випадках цей термін продовжується до шести.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг із догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата. Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Про альтернативну зайнятість — патронатне виховання дітей, постійно інформують безробітних громадян, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. Для цього організовують тематичні семінари за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей.
Тих, хто виявляє бажання стати патронатним вихователем, направляють на навчання, де вони можуть здобути необхідні знання та навички.
Також писали:
- Хто має право на допомогу по безробіттю?
- Центр зайнятості нагадав про розмір допомоги по безробіттю в 2023 році
- Зміни в реєстрації та обліку безробітних: роз’яснення Державної служби зайнятості
Джерело: Вінницький обласний центр зайнятості