Реєструйся

Чи треба індексувати зарплату ВПО — зовнішньому суміснику?


Пунктом 7 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 установлено, що особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Аналогічно індексуються доходи, які одержують громадяни на умовах погодинної оплати праці поза основним місцем роботи, та доходи громадян, що виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.

Без такої довідки роботодавець не зможе визначити, у яких межах була проіндексована зарплата працівника за основним місцем роботи.

Враховуючи викладене вище, при наданні сумісником довідки з основного місця роботи, згідно з якою відсутній дохід за основним місцем роботи,  заробітна плата сумісника повинна бути проіндексована в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Новинка! Беріть участь у вебінарі «Сучасне сумісництво».

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можливе розширення функцій працівника та доповнення новими обов’язками в оновленій посадовій інструкції без додаткової оплати?
СИТУАЦІЯ Стаж роботи працівника (особа з інвалідністю 3-ї групи) на підприємстві 30 років: з 2006 до сьогодні — провідний економіст; ...
Підписано Державний бюджет ’2024: про прожитковий мінімум, виплати і зарплати
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Витрати на соціальний захист населення передбачені ...
У НАДС обговорили питання запровадження системи оплати праці на основі класифікації посад у 2024 році
УНАДС відбулася робоча зустріч, де обговорили питання запровадження системи оплати праці на основі класифікації посад у 2024 році. Провідні представники ...