...
Реєструйся

Чи зобов’язаний роботодавець видавати довідку з місця роботи на прохання працівника?


Так, зобов’язаний.

Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України, роботодавець зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Довідку з місця роботи видають на прохання працівника в довільній формі — або на звичайному аркуші формату А4, або на офіційному бланку організації на підтвердження фактичного місця роботи, посади, яку він обіймає, стажу роботи та розміру заробітної плати.

«Трудова функція»: що це таке, де і як її застосовують? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Які відомості має містити довідка з місця роботи

У довідці необхідно зазначати такі дані, як:

– адресат;
– найменування документа;
– дата і номер документа;
– місце складання;
– текст довідки;
– підпис.

Довідку підписують директор організації та головний бухгалтер. А також засвідчують печаткою.

Як привести назву професії у відповідність до Класифікатора професій? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Довідка з місця роботи може видозмінюватися залежно від того, для яких цілей її видають

Орган, який вимагає таку довідку, має попередити працівника про те, яку саме інформацію необхідно вказати в довідці на його вимогу.

Для отримання довідок про стаж роботи та розміру заробітної плати, необхідно звернутися до підприємства з письмовою заявою.

Оформлення різних видів довідок — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Управління Держпраці

Акція Весна у подарунок

Матеріали до теми