Чи зобов’язаний працівник при прийнятті на роботу надати військовий квиток?


Так. Підприємства, установи та організації зобов’язані під час прийняття на роботу (навчання) перевіряти наявність військово-облікових документів (у військовозобов’язаних — військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників — посвідчень про приписку до призовних дільниць). Приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки. (постанова КМУ «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» від 7 грудня 2016 року № 921).

 

Матеріали до теми


Роботодавець та працівник – військовослужбовець, який продовжує служити після закінчення контракту
Відповідно до частини дев’ятої статті 23 Закону України від 25 березня 1992 № 2232 -XII «Про військовий обов’язок і військову службу» для ...
Виплати премій та додаткових винагород військовослужбовцям: Кабмін уточнив правила
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2022 р. № 449 внесено зміни до Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій. Зміни, зокрема, ...
Новим законопроектом пропонується розширити перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт “Про внесення змін до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” № 7272 ...
Як пережити спустошення після втрати та новин про війну
Андрій Козінчук — військовий психолог та ветеран АТО ділиться порадами, як українцям переживати страшний біль від новин 👇 Як взагалі ...